in

Korkuç İddialar: Hayvanlar için Saklı Cennet mi ? Cehennem mi?

Bir hayvansever daha hakkında ortaya korkunç iddialar atıldı. Barış Karaöz’un ormanın içine kurduğu ve saklı cennet olarak adlandırdığı barınağın hayvanlar için adeta bir cehennem olduğu iddia edildi.

İstanbul Eyüp’te bulunan İhsaniye Ormanında yaptığı kaçak barınakta yaklaşık 300 köpeğe bakan Barış Karaöz hakkındaki iddialar kan dondurdu. SOHAYKO derneği tarafından ortaya atılan iddialara göre ormanda hayvanlar ile birlikte yaşayan Karaöz köpeklere kötü muamale uyguluyordu. Hasta ve yaralı köpekleri veteriner hekime götümek yerine kendi tedavi ettiği iddia elen Karaöz’ün buzdolabında ölü hayvanlar bulunduğu da iddialar arasında.

Yasin Yilmaz paylaştı: 15 Ağustos 2020 Cumartesi

İddiaların ardından Jandarma ve belediye ekipleri Karaöz’ün kaçak barınağına baskın yaptı. Ancak barınakta ne Karaöz ne de köpekler vardı. Bir harebeyi andıran alanda birçok şırınga bulundu.

İddiaların odağındaki Barış Karöz ise iddiaların iftira olduğunu söyleyerek kendini savundu. Köpekleri 3 ayrı bölgeye götürdüğünü söyleyen Karaöz himayesi altında 100’e yakın yasaklı ırk köpeğin de olduğunu eğer onları götürmeseydi belediye tarafından uyutulacağını iddia etti.

Gelir Kapısı Haline Getirilen Hayvanlar

Benzer iddialar geçtiğimiz yıl SOHAYKO derneği için de ortaya atılmıştı. Sinem Umaş adlı kadın tarafından ortaya atılan iddilara göre SOHAYKO barınağındaki hayvanlar aç bırakılıyor, tedavi edilmiyor ve üzerlerinden para toplanıyordu.

Birçok dernek ve hayvansever hakkında maalesef benzer iddialar mevcut. Belediyelerin sahip çıkmadığı, şehirlerden toplayıp ormana attığı bu hayvanlar art niyetli insanlar tarafından gelir kapısı haline getiriliyor. Vatandaşlar, birbirlerini hırsızlıkla ya da hayvana kötü muamale yapmakla suçlayan bu dernekler arasında güvenilecek bir kurum bulmakta zorlanıyor. Sokağındaki hayvana sahip çıkmak yerine, istifçilik yapan sözde hayvanseverlere destek veren vatandaşlar bu gelir kapısının kapanmasını engelliyor.

Hayvana yönelik şiddetin cezalandırılması, belediyelerin yetkilerini kötüye kullanmak yerine hayvan refahına uygun hareket etmesi sağlanırsa sokak hayvanlarının kötü niyetli kişler tarafından dilendirilmesi engellenebilir. Ancak hayvanları koruma kanunu yapılan tüm çalışmalara rağmen halen ceza kanununa geçmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vombat

Avustralya Yangının Kahramanı: Vombatlar

Luleburgaz Belediyesinin Gizli Toplama Kampi

Lüleburgaz Belediyesi’nin Gizli Toplama Kampı!