in

Körfez Prensleri Pakistan’da Nesli Tükenme Tehlikesindeki Kuşu Avlamak İçin 200 Bin Dolar Ödedi!

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Katar kraliyet aileleri üyeleri, türü tehlikede olan Toygiller familyasına ait “Hubara” kuşunu avlamak için Pakistan’a 10 günlüğüne 200 bin dolar ödedi.

Suudi ArabistanBirleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Katar kraliyet aileleri üyeleri, türü tehlikede olan Toygiller familyasına ait “Hubara” kuşunu avlamak için Pakistan’a 10 günlüğüne 200 bin dolar ödedi.

Körfez Prensleri Pakistanda Nesli Tükenme Tehlikesindeki Kuşu Avlamak İçin 200 Bin Dolar Ödedi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Pakistan medyasında yer alan habere göre, kasım-şubat aylarında 10 gün avlanmaya gelecek ailelerin her biri için özel av izni çıkarılıp ülkenin Pencap eyaletinde avlanma bölgeleri gösterildi.

Eyalet yönetimi ile federal yönetime 100’er bin dolar ödeyen ailelere yalnızca 100 kuş avlama izni verildi. Avcılar 10 günü aşmaları durumunda yeniden 100 bin dolar ödeyecek.

Ödenen paralar av bölgelerinde yapılacak yatırımlarda, kuş nüfusunun artırılmasına yönelik çalışmalarda ve güvenlikte kullanılacak. Yaklaşık 2 metreye ulaşabilen kanat açıklığıyla avlanması kolay olan Hubara kuşu, bu nedenle türü tehlikede olan kuşlar arasında yer alıyor.

Pakistan’da türü tehlikedeki kuşların avlanması ve yakalanması, eyalet ya da federal mahkeme kararlarıyla yasaklanmış olmasına rağmen zengin prenslere izin verilmesi tepkileri yol açmıştı.

Kaynak: Haberler.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpeğe Tecavüz Etti Arka Bacaklarını Kırdı Serbest Kaldıöç

Köpeğe Tecavüz Etti, Arka Bacaklarını Kırdı, Serbest Kaldı!

Kuş Sesi Duyulmayınca Öldükleri Ortaya Çıktı öç

Kuş Sesi Duyulmayınca Öldükleri Ortaya Çıktı