in

Köpeklerin Öldürüldüğünü Gören Barınak Görevlisi Fenalaştı

Antalya’nın Demre ilçesinde 14 sokak köpeği ölmüş halde bulundu. İlk bulgulara göre köpeklerin zehirlenerek öldüğü öğrenilirken, bir martının da zehirden etkilendiği belirtildi. Hayvanların o halini görüp fenalaşan belediyenin barınak görevlisi ise tedavi için hastaneye kaldırıldı.

Demre ilçesi Sülüklü Taşdibi ve Kömürlük sahillerinde sabah saatlerinde hayvanseverler ölen köpeklerle karşılaştı. Konunun Demre Belediyesine bildirilmesinin ardından yapılan incelemelerde ilk bulgulara göre köpeklerin zehirlenerek öldüğü tespit edildi. Köpeklerin 6’sı belediye ekiplerince toplanarak hayvan barınağına götürüldü. Ardından çevrede arayışları sürdüren hayvanseverler 8 köpeğin daha öldüğünü gördü. Hayvanseverler duruma tepki gösterirken,ölen köpeklerin neden öldüğüne yönelik araştırma başlatıldı. Köpeklerin kesin ölüm nedeni ise yapılacak otopsinin ardından belli olacak.

Kopeklerin Olduruldugunu Goren Barinak Gorevlisi Fenalasti 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Barınak görevlisi, köpeklerin o halini görünce fenalaşıp hastanelik oldu
Öte yandan Demre Belediyesi Hayvan Barınağı’nda görevli Ayhan Kocabaş, köpeklerin o halini görünce fenalık geçirdi. Kocabaş, tedavi edilmek üzere Demre Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kocabaş’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kopeklerin Olduruldugunu Goren Barinak Gorevlisi Fenalasti 1

“İlk bulgular zehirlenmeyi gösteriyor”


Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, belediye veteriner hekimleri tarafından yapılan ilk incelemelerde köpeklerin zehirli yiyecekten dolayı öldüğü yönünde tespitleri olduğunu kaydetti. Emniyete kamera kayıtlarının incelenmesi için başvurduklarını belirten Kocakaya, olayın takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi.

Kopeklerin Olduruldugunu Goren Barinak Gorevlisi Fenalasti 3

“Daha da artmasından korkuyoruz”


Demre Hayvan Yaşam Hakları Derneği Başkanı Güldehen Gürçkaya ise “Sabah saatlerinde 6 köpek ölü olarak bulduk. Bazıları can çekişiyordu. 6 köpek belediye ekiplerince alındı, ardından başka yerlerde yine köpek ölüleriyle karşılaştık. Toplam 14 köpeğimiz öldürülmüş. Zehirlendiğini düşünüyoruz ve daha da artmasından korkuyoruz. Suçluların bulunması için emniyete şikayette bulunacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cevreyi Korumak Icin Alinmasi Gereken 10 Tedbir

Çevreyi Korumak İçin Alınması Gereken 10 Tedbir

Kuzey Kutbunda Kaybolan Kopegi Rus Buzkiran Gemisi Buldu

Kuzey Kutbu’nda Kaybolan Köpeği, Rus Buzkıran Gemisi Buldu