in

Köpeklerin Nefret Ettiği ve Yapmamamız Gereken 5 Şey

Birçoğumuz farkında olmadan köpek dostlarımızın hoşlanmayacağı çok fazla şey yapıyoruz. Bunların ne olduğunu ve neden yapmamamız gerektiğini içeriğimizde bulabilirsiniz…

nefret1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

1.) Köpekler öpülmekten ve sarılmaktan hoşlanmazlar…

Sarılmak ve öpmek, insanlar arasında duyguları göstermenin en güzel yoludur. Ancak köpek dostlarımız bizimle aynı fikirde değil. Birçok köpek kendilerine sarılanlara tepki göstermez ancak yine de dikkat edilmesi gerekir. Köpeğinize sarıldığınız anda kafasını diğer tarafa çeviriyorsa, göz temasından kaçınıyor, ağzını kapalı tutmaya çalışıyor ve hırıltılar çıkarıyorsa sarılmayı bırakmanız gerekir…

nefret2

2.) Köpeğinizin yüzünü ve kafasını severken dikkat etmelisiniz!

Köpekler, sürekli yüzlerinin mıncıklanmasından ve kafalarının sert bir şekilde okşanmasından nefret ederler. Tanıdıkları ve sevdikleri insanlara karşı bunu tolere etseler bile bazen durum tersine dönebilir. Köpeğinizi severken sırtını ve karnını yavaşça sevin, sert davranmayın.

nefret3

3.) Köpeğiniz sizi en iyi vücut dilinizle anlar

Köpekler, basit kelimeleri anlarlar hatta bazı köpeklerde kelime dağarcığı oldukça geniştir. Söylediklerimizi anladıkları zamanlarda bile vücut diliyle iletişim kurdukları için bizim de onlarla bu şekilde anlaşmamızı isterler.

nefret4

4.) Köpeğinizle göz teması kurun ama uzun süre bakmayın !

Köpeğimizi severken ve konuşurken gözlerinin içine bakmayı severiz. Ancak köpek dostlarımızın bu iletişim tarzından hoşlandıkları söylenemez. Köpeğiniz sevgi dolu bu eyleminizi yanlış yorumlayabilir. Bunun yerine onu tatlı tatlı sevmeniz daha iyi olacaktır.

nefret5

5.) Köpeğinizi sevmediği köpeklerle ve insanlarla bir araya getirmeyin!

Sevmek ve nefret etmek sadece insanlara özgü değildir. Hayvanlar da severler ve nefret ederler. Köpekler sevdikleri insanlarla vakit geçirmeye bayılırlar. Tam tersi nefret ettikleri insanlardan uzak dururlar. Aynı şekilde bir köpek sevmediği başka bir köpekle bir araya getirildiğinde tedirgin olup kaçabilir ya da saldırabilir. O yüzden köpeğinizi sevmediği insanlar ve diğer köpeklerle bir arada bulunmaya zorlamamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RachidKassim

IŞİD Lideri Raşit Kasım: Hayvan Kesmek İnsan Kesmekten Daha Zor!

Kelebekajanimo

Muhteşem Fotoğraflarla: Bir Tırtıl Kelebeğe Nasıl Dönüşür?