in

Köpekleri Zehirleyen Veteriner Hekim Olan Başkan Yardımcısı Çıktı!

Samsun’un Ayvacık ilçesinde sokak köpeklerini zehirleyen ve poşetlere koyarak belediyeye ait araçla taşıyan kişiler hakkında açılan idari soruşturma sonuçlandı. Köpekleri zehirlediği iddia edilen kişinin Belediye Başkan yardımcısı da olan veteriner Refahittin Şencan olduğu ortaya çıktı.

Şencan, her iki görevinden de uzaklaştırılırken Cumhuriyet savcılığı soruşturma başlattı. Zabıta Müdürü Eren Yüksel, köpeklerin zehirlenmediğini sadece uyuşturulduğunu belirterek, “Bu olayda sadece köpeklerin taşınmasında yanlışlık var” dedi.

Köpekleri Zehirleyen Veteriner Hekim Olan Başkan Yardımcısı Çıktı 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre Ayvacık Belediyesi görevlileri iddialara göre sokak köpeklerini zehirleyip poşetlere koyarak yine belediyeye ait araçla taşıdıkları sırada duyarlı vatandaşlara yakalandı. Vatandaşların tepki vermesi üzerine belediye görevlileri kaçarken, insanlar poşetleri açarak köpekleri kurtarmaya çalıştı. Bu anları görüntüleyen vatandaşlar videoları sosyal medya hesaplarından paylaşınca ilçe ayağa kalktı.

İlçenin yeni Belediye Başkanı Halil Kalaycı, yaşanan olay üzerine idari soruşturma açtığını duyurdu. Yapılan inceleme ve izlenen videolardan olayın sorumlusunun belediye başkan yardımcısı ve belediye veterineri olan Refahittin Şencan olduğu tespit edildi. Şencan, Başkan Kalaycı’nın talimatıyla her iki görevinden de alındı. Diğer taraftan savcılık da olayla ilgili soruşturma başlattı ve videoları çeken kişilerin ifadelerine başvurdu.

Köpekleri Zehirleyen Veteriner Hekim Olan Başkan Yardımcısı Çıktı 1

KÖPEKLER ÖLDÜRÜLMEDİ SADECE UYUŞTURULDU

Belediye Zabıta Müdürü Eren Yüksel, çevre ilçe belediyelerinin sokak köpeklerini toplayıp Ayvacık’a getirip saldığını ve bu yüzden ilçe merkezinde çok köpek olduğunu söyledi.

Sokak köpekleri için bir barınak projelerinin olduğunu söyleyen Yüksel, “İlçede çok sayıda sokak köpeği var. Çocuklara saldırıyorlar. Ancak burada köpekler öldürülmedi. İğne ile uyuşturulup hayvan barınağına taşınacaktılar. Bu olayda sadece köpeklerin taşınmasında sorun var. Yani poşetlere konulup götürülmek istenmeleri çok yanlış. Sorumlu olan arkadaşımız taşıma sırasında köpeklerin hayatını tehlikeye düşürdüğü için görevinden alındı. Yani burada öldürülen köpek yok” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Westie Dog Wallpaper PIC WPHR21369 758x426

En Kalabalık Köpek Gruplarından Biri: Terrier

Köpekler Sakallı Erkeklerle Karşılaştırıldığında Temiz Sayılıröç

“Köpekler Sakallı Erkeklerle Karşılaştırıldığında Temiz Sayılır”