in ,

Köpekleri ve Kedileri Yiyen Tuzla’daki Kadınla İlgili Savcılık Kararını Verdi!

İstanbul Tuzla’da geçtiğimiz aylarda kesip derisini yüzdüğü kedi ile yakalanan Fatma Ç., ile ilgili savcılık takipsizlik kararı verdi. Fatma Ç., ifadesinde “Allah onları ben yiyeyim diye yarattı. Daha önce de kedi köpek kesip yedim” demişti.

Geçtiğimiz kasım ayında İstanbul Tuzla’da Fatma Ç. adlı bir kadının sokaktaki kedileri katledip poşete koyarak eve götüreceği iddiası ortalığı ayağa kaldırmıştı. Mahalleli karşılaştıkları manzara ile şoke olurken durumu derhal polis ekiplerine bildirdi. İhbarın ardından yapılan tespitte, kadının elindeki siyah poşetin içinde kesilmiş bir yavru kedi bulundu. Gözaltına alınan kadın adliyeye sevk edildi. Bu sırada Fatma Ç.’nin geçtiğimiz yıl da sokak köpekleri için benzer davranışlar sergilediği belirlendi. Yıllarca kedi ve köpekleri katlettiği, tedavi görüp hastaneden taburcu olduktan sonra eylemlerine devam ettiği de bu olayla ortaya çıktı.

Kopekleri ve Kedileri Yiyen Tuzladaki Kadinla Ilgili Savcilik Kararini Verdi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kestiği sokak hayvanlarını yiyerek görenleri dehşete düşüren, okuyanların ise kanını donduran Fatma Ç.’ ile ilgili savcılık kararını verdi. Yıllar önce “Sokağa çıkmaya korkar olduk. Bize yardım edin” diyerek suç duyurusunda bulunan mahallelinin şikayetine “cezai ehliyeti yok” takipsizliği verilirken, yıllar sonra aynı caniliğine devam eden kadının son vukuatına ise “ihbarlar soyut” gerekçesiyle takipsizlik verildiği ortaya çıktı. Fatma Ç. hakkında “mala zarar verme” ve “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından yürütülen soruşturmalar ise devam ediyor.

Suç İşlediğini Düşünmüyor

Fatma Ç. ifadesinde kedileri katlettiğini kabul ederek, “Haram oldukları için pişman değilim. Suç işlediğimi de düşünmüyorum” dedi. Skandal ifadenin ardından Sulh Ceza Hakimliği savcılığın talebi doğrultusunda, Fatma Ç.’ye daha önce şizofreni tanısı konduğunu belirleyerek gözlem alınmasına karar verdi.

Savcıya Göre İhbar Soyut, Karar Takipsizlik!

Kedi kopek kesip Yiyen Fatma Cye Savci takipsizlik karari Verdi 1

Sabah’ın haberine göre skandalın ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmada da yeni bilgiler ortaya çıktı. “Haksız yere sahipli hayvanı öldürme, işe yaramayacak hale getirme, değerini düşürme” suçundan yürütülen soruşturmada, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) yapılan bir ihbarla soruşturmaya başlandığı anlatıldı. İhbarda, Fatma Ç.’nin yıllardır sokak hayvanlarına işkence yaptığını ve gözaltına alındığında da “Allah onları ben yiyeyim diye yarattı” dediği anlatıldı. Bu olaydan bir gün önce de kediyi katledip poşete koyduğu vurgulandı. Savcılık ihbarın soyut nitelikte olduğunu kaydederek “takipsizlik kararı” verdi. Ancak “mala zarar verme” ve “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Şizofren Hastası ve Toplum İçin Tehlikeli

Hayvanlara işkence edip katleden daha sonra da yiyen kadına 2018 ve 2019 yılında da ikişer kez takipsizlik kararı verildiği ortaya çıktı. Yine bir mahalle sakini “Sokağa çıkmaya korkar olduk. Bize yardım edin” diyerek suç duyurusunda bulundu. Ancak Fatma Ç.’nin şizofreni hastası olduğu ve cezai ehliyetinin bulunmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararları verildiği belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daire 16daki Baba Ozay Kaya ve Kizi Ayca Kayanin Hakli Isyanin Sebebi Olan Kopek Kopuk Icin Corlu Belediyesinden Aciklama Kopuk Alinmayacak 2

Daire 16’daki Baba Özay Kaya ve Kızı Ayça Kaya’nın Haklı İsyanın Sebebi Olan Köpek Köpük İçin Çorlu Belediyesi’nden Açıklama: “Köpük Alınmayacak”

Korkunc Iddia Kahramanmaras Dulkadiroglu Ilcesinde Bir Kopek Kizgin Gunesin Altinda Demir Balkonda Inleyerek Oldu Bir Ilce Halki ve Kurumlari Seyretti

Korkunç İddia: Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi’nde Bir Köpek Kızgın Güneş’in Altında Demir Balkonda İnleyerek Öldü, Bir İlçe Halkı ve Kurumları Seyretti!