in ,

Köpekleri Ölüme Terk Ettiği İçin Ceza Alan Belediyeden Açıklama

17 bakıma muhtaç köpeğin yürekleri burkan görüntüsü üzerine çalışma başlatılmış ve sorumlu belediyeye ceza kesilmişti. İşte o belediyenin açıklaması…

Tire Belediyesi geçtiğimiz günlerde 17 bakıma muhtaç köpeği sorumsuzca boş bir arazide terk ettiği tespit edilmiş ve bunun üzerine 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14. maddesi (a) bendinin ‘Hayvanlara kasıtlı olarak, acımasızca ve zalimce işlem yapmak, dövmek aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek’ hükmüne aykırılığı nedeni ile Tire Belediyesine toplam 17 bin 561 TL idari para cezası uygulanmıştı. Tire Belediyesi idiaları kabul etmeyerek bir açıklama yaptı.

Kopekleri Olume Terk Ettigi Icin Ceza Alan Belediyeden Aciklama 1 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kamuoyuna Duyuru

Yerel ve ulusal basında Aydın Germencik ilçesinde bir köye köpek bırakıldığına dair Belediyemiz aleyhine çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Tire Belediyesi sokak hayvanlarına karşı duyarlı, hayvansever ve hayvan dostu bir belediyedir. Yerel seçimlerden bu yana Belediyemize ait hayvan bakımevi içinde tüm padokların yenilenmesi, yeni bir ameliyathane kazandırılması gibi tadilat, yenileme ve  iyileştirme çalışmaları yapılmış olup, yapılmaya da devam edilmektedir. Bakımevimize gelen tüm sokak hayvanlarına deri altına enjekte edilen ve operasyon yapılmadan sökülemeyen bir  çip takılmaktadır. Böylelikle sokak hayvanları kayıt altına alınmaktadır. Belediyemiz sokak hayvanlarını daha iyi koruyabilmek amacıyla yine yerel seçimlerden sonra Veteriner İşleri Müdürlüğünü kurarak sokak hayvanlarını daha profesyonel bir hizmet ile bakım ve tedavilerini sürdürmektedir. Belediyemizin sokak hayvanlarını koruma , kollama ve bakım hizmetlerinin daha verimli ve daha sağlıklı hale getirilmesi için gösterilen çabalarına rağmen basında türlü yersiz iddialar ile haberler yapılmaktadır. 

Kopekleri Olume terk Ettigi Icin Ceza Alan Belediyeden Aciklama 1

“İddiaların Hepsi Asılsızdır.”

Tire İlçesinde 400 kapasiteli hayvan bakımevi mevcut olup, bakımevimizde belirli periyodlarla yapılan tüm denetimlerde ve son olarak 08.05.2021 tarihinde Tarım Orman Bakanlığı İl Müdürlüğünce yapılan  denetimde Hayvan Bakımevimizin iyi durumda olduğu , halen 119 köpek ve  2 kedinin bulunduğu tespit edilmiştir. Bu tespitler karşısında Bakımevimizin yaklaşık %30 kapasiteyle dolu olduğu belirlenmiş olup hal böyleyken Belediyemizin 17 adet köpeği Germencik İlçesine bırakmaya kalkışmasının söz konusu olamayacağını, Belediyemiz aleyhine asılsız iddialarla verilmiş olan 17.561,00 TL’lik idari para cezasına karşı da iptal davası açtığımızı, bu asılsız iddiaların nereden ve nasıl kaynaklandığını araştırmak üzere de ilgililer hakkında idari soruşturma başlattığımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ormandan Gelen Havlama Sesi Vatandaslari Harekete Gecirdi

Ormandan Gelen Havlama Sesi Vatandaşları Harekete Geçirdi

Hayvana Iskencenin Adresi Bu Sefer KaramanKopegi Arabaya Baglayip Surukledi

Hayvana İşkencenin Adresi Bu Sefer Karaman: Köpeği Arabaya Bağlayıp Sürükledi