in

Köpekleri Kesip Yiyen Kadın, Akıl Hastanesine Yatırılmak Üzere Aranıyor

Tuzla ve Pedndik civarlarında 2 yıldır çeşiştli zamanlarda köpeklei kesip yerken yakalanan kadın her seferinde serbest bırakılmıştı. Hyvan hakkı savunucularının girişimi ile bu kez köpek kesen F.Ç için yakalama kararı çıkartıldı. F.Ç yakalandığında akıl hastanesine yatırılacak.

2 yıl önce Pendik‘te bir köpeği kesip yerken yakalanan F.Ç isimli kadın kendini “Allah’ın emridir, kesip yiyorum” diyerek savunmuştu. Şahsın akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilerek o dönem serbest bırakılmıştı. Şahıs yaptıklarını sosyal medya hesaplarından da savununca, hayvan hakkı savunucuları şahsa tepki göstermişti. Yoğun tepkinin ardından Bingöl’e kaçan şahıs ile ilgili dernekler, Bingöl Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Şahıs Bingöl’de de bir köpek keserken yakalandı. Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi‘ne sevk edilen F.Ç ‘ye ayakta tedavi uygulandıktan sonra yine serbest kaldı.

fatma çörekçi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bu yılın başlarında Tuzla’da ortaya çıkan kadın, bir kedi ve bir köpeği keserken görüldü. Hayvan hakkı savunucuları harekete geçerek Tuzla Kaymakamlığı ve Tuzla ilçe Emniyet Müdürlüğü ile görüştü. Bu görüşmenin ardından şahıs için yakalanarak Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesine yatırılma kararı alındı.

Hakkında yakalama kararı çıkartılan şahıs için evine operasyon yapıldı ancak şahıs burada bulunamadı.

Hayvan hakkı savunucuları 24 Mart Pazar günü saat 15:00’da şahsı protesto etmek için Tuzla Sahil tören alanında buluşacak.

Köpeğin Boğazını Keserken Yakalanan Kadın: “Allah’ın Emridir, Kesip Yiyorum“

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binali Yıldırım Hayvan Hakları Yasasının Değişememesini Deneklerin Anlaşamamasına Bağlad

Binali Yıldırım, Hayvan Hakları Yasasının Değişememesini Derneklerin Anlaşamamasına Bağladı

Erkenci Kuşun Aşıkları Bu Haftaki Bölümde Kadıköy Hayvan Bakım Evini Ziyaret Ediyoröç

Erkenci Kuş’un Aşıkları Bu Haftaki Bölümde Kadıköy Hayvan Bakım Evini Ziyaret Ediyor