in

Köpekleri Kaybolan Ailenin 9 Yıl Sonra Mucizevi Kavuşma Hikayesi

Kaybolan iki kardeş köpek Laila ve Blake yıllar sonra ailelerine kavuştu. İşte o mucize gibi kavuşma hikayesi.

2009 yılında Sophia Hanson, iki kardeş olan Laila ve Blake isimli köpeklerini oynamaları için bahçeye çıkardı. Bir süre sonra onları kontrol etmek için bahçeye giden kadın iki köpeğin de ortada olmadığını fark etti.

8 Yıl Önce Kaybolan Köpeklerini Bulan Ailenin Duygusaş Kavuşması 11

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kendileri mi kaçmışlardı ya da kaçırılmışlar mıydı bilmiyordu. 1 yıl boyunca iki köpeği de arayan aile onlara ulaşabilecek bir ize rastlamamıştı. Taa ki satılık bir köpek ilanı görene kadar. Bir adam 500 dolar karşılığından bir köpek satıyordu ve bu köpek Blake’e çok benziyordu.

8 Yıl Önce Kaybolan Köpeklerini Bulan Ailenin Duygusaş Kavuşması 2

Adamla görüşme ayarlayıp buluşma yerine gittiler. Evet bu onların kayıp köpeklerinden biriydi. Blake tekrar kavuşmuşlardı, ancak Blake’in zor günler geçirdiği belliydi. Neyse ki bu zor günleri atlatması düşündükleri kadar zor olmadı.

Aile Blake’e kavuşmuştu ancak Laila’dan hâlâ haber yoktu. Aile sürekli barınakları ziyaret ediyor ve köpek ilanlarını takip ediyordu. Ancak Laila’dan hiçbir haber alamadılar.

2018 yılında Janice Rackley isimli bir gönüllü, boş bir arazide yardıma muhtaç olduğu her halinden belli olan bir köpek gördü. Bir deri bir kemik olan köpek arazide bir başına duruyordu. Rackley köpeğe yardım için yanına gitti ancak köpek o kadar ürkekti ki hemen kaçtı.

8 Yıl Önce Kaybolan Köpeklerini Bulan Ailenin Duygusaş Kavuşması 6

Ancak Rackley pes etmedi, her gün oraya giderek köpeğe mama ve su bıraktı. Ve 6 ay sonra artık köpek Rackley’den kaçmıyordu. Yılbaşı gecesi Rackley köpeği yakalamak için bir fırsat kolladı ve başarı oldu. Köpeği kucağına alan Rackley, köpeğin çok sakin olduğunu ve hiç tepki vermediğini söyledi.

8 Yıl Önce Kaybolan Köpeklerini Bulan Ailenin Duygusaş Kavuşması 8

Köpek 1 ay boyunca Rackley’in evinde kaldı. Köpek komutları biliyordu ve köpeğin bir aile geçmişi olduğu çok belliydi. Rackley köpeğin şu an onu arayan bir sahibi olabileceğini düşündü ve en yakın hayvan kurtarma merkezine gittiler.

8 Yıl Önce Kaybolan Köpeklerini Bulan Ailenin Duygusaş Kavuşması 7

Köpeğin çip kontrolü yapıldı ve üzerinde çipi vardı. Bu 9 yıl önce kaybolan Laila’ydı. Laila eski evine sadece 65 km uzaklıktaydı. Çipten telefon numarasına ulaşan yetkililer hemen Sophia Hanson’ı aradı.

8 Yıl Önce Kaybolan Köpeklerini Bulan Ailenin Duygusaş Kavuşması 1

Uyumaya hazırlanan Sophia ve eşi gelen telefonla şoka uğradı. Telefondaki kişinin 9 yıl önce kaybolan köpeklerini söylemesi üzerine aile önce çok şaşırdı sonra mutluluktan deliye döndü. Hemen yola çıkan aile Laila’nın yanına gitti.

8 Yıl Önce Kaybolan Köpeklerini Bulan Ailenin Duygusaş Kavuşması 9

Karşı karşıya geldiklerinde Laila annesini tanımıştı. Dakikalarca Laila’ya sarılan Sophia kafasını kaldırdığında kendi de dahil olmak üzere herkes ağlıyordu.

8 Yıl Önce Kaybolan Köpeklerini Bulan Ailenin Duygusaş Kavuşması 5

Laila, kardeşi Blake de dahil olmak üzere diğer üç sahiplenilen köpeğin olduğu eve getirildi.

8 Yıl Önce Kaybolan Köpeklerini Bulan Ailenin Duygusaş Kavuşması 10

Laila, başlarda kardeşine alışmakta güçlük çekse de evi çok özlediği belliydi.

8 Yıl Önce Kaybolan Köpeklerini Bulan Ailenin Duygusaş Kavuşması 4

9 yıl önce kaybolan Laila artık eski evine ve yuvasına dönmüştü. Laila nasıl kayboldu, kayıp olduğu sürede başına neler geldi bilinmiyor. Ancak bundan sonra ailesi onu gözünün önünden ayırmayacağına söz verdi.

8 Yıl Önce Kaybolan Köpeklerini Bulan Ailenin Duygusaş Kavuşması 3

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir liseli ayca hayvan sevgisi

Ayça’nın Babası: “Kızım Dünyanın Hayvanlara Bırakılmasını İstiyordu, İnsanları Çok Kötü Buluyordu”

megerse aski icin kosuyormus

Polis Karşıya Geçebilsin diye Trafiği Durdurmuştu, Meğerse Aşkının Yanına Gidiyormuş