in

Köpekleri ile Çıktığı Yürüyüşte Ceviz Büyüklüğünde Kaplumbağa Buldu

Karaman’ın Ermenek ilçesinde bir vatandaş yürüyüş yaparken bulduğu ceviz büyüklüğündeki kaplumbağa yavrusunu milli parklar görevlilerine teslim etti.

Ermenek ilçesinde yaşayan ve galericilik işiyle uğraşan Ali Demir (43), sabah erken saatlerde köpekleri ile birlikte yürüyüşe çıktı. Demir, yürüyüş yaparken yolda ceviz büyüklüğündeki kaplumbağa yavrusunu fark etti. Daha sonra Demir, yavru kaplumbağanın araçların altında kalarak ezilmemesi için alarak iş yerine götürdü. Burada internetten kaplumbağalar hakkında araştırma yapan Demir, yavru kaplumbağaya su ve yiyecek verdikten sonra haber verdiği Ermenek Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlilerine teslim etti.

Kopekleri ile Ciktigi Yuruyuste Ceviz Buyuklugunde Kaplumbaga Buldu 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Ali Demir, “Köpeklerimle yürüyüş yaparken küçük bir kaplumbağa buldum. Daha sonra yaşadığını fark ettim. Sonrasında ofisimize getirdik, ona su içirdik. Su içirdikten sonra biraz kaplumbağa hakkında araştırma yaptık. Yaptığımız araştırmalar neticesinde kaplumbağalar yumurtladıktan sonra orayı terk ediyorlarmış ve küçük yavrularında birçoğu hayatta kalamıyormuş diye bilgi edindik. Bilgi edindikten sonrada tabi ki bu konuyla alakalı hemen Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne başvurduk. Başvurduktan sonra da oradan bir yetkilinin gelip kaplumbağamızı alacağını ve daha sonrada doğaya bırakacağını öğrendik. Hadis açık ve net söylüyor ‘yeryüzündekilere merhamet ediniz ki gökyüzündekiler de size merhamet etsin’ diye. Biz de bu doğrultuda elimizden geleni yaptık gördüğünüz gibi hareket halinde birazdan bırakacağız” dedi.

Kopekleri ile Ciktigi Yuruyuste Ceviz Buyuklugunde Kaplumbaga Buldu 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MasterChef Turkiyenin Sevimli Kedisi Sari

MasterChef Türkiye’nin Sevimli Jürisi Kedi ‘Sarı’

Barinak Hayvanlari Multeci Cocuklar Tarafindan Ziyaret Edildi

Barınak Hayvanları Mülteci Çocuklar Tarafından Ziyaret Edildi