in

Köpekleri Farklı Bir İle Götürüp Yol Kenarına Atan Belediye Tespit Edildi!

Bartın’da, resmi plakalı bir kamyonetle köpeklerin yol kenarına bırakılmasının ardından yapılan araştırma sonucu, köpeklerin Zonguldak´ın Çaycuma ilçesi Saltukova Belde Belediyesi görevlileri tarafından bırakıldığı tespit edildi!

Bartın’da, resmi plakalı bir kamyonetle köpeklerin yol kenarına bırakılmasının ardından yapılan araştırma sonucu, Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Saltukova Belde Belediyesi görevlileri tarafından köpeklerin bırakıldığı tespit edildi.

UYUŞTURUCU İĞNE KULLANILMIŞ!

Bartın Arıönü Köyü Muhtarı Erdal Ateş, önceki gece yol kenarına resmi plakalı bir kamyonetle 20 köpeğin bırakıldığını gördü. Muhtar Ateş’in haber vermesi üzerine köye gelen ekipler, 20 köpekten 3’ünün aşırı dozda kullanılan uyuşturucu iğne nedeniyle bayılması üzerine veteriner kliniğe götürdü.

Jandarma ekipleri ile Bartın Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri 2 gün boyunca yol güzergahındaki bütün güvenlik kameralarını tarayarak, köpekleri bırakan resmi plakalı aracın Saltukova Belediyesi’ne ait olduğunu tespit etti.

İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI

Saltukova Belediyesi hakkında Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Hayvanları Koruma Kanununa göre idari para cezası uygulandığı öğrenildi.

Klinikte tedavi olan 3 köpek ile Beşköprü köyünde görülen 10 köpeğin ise yarın belediye ekipleri tarafından alınacağı öğrenildi.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Zonguldak Çaycuma Saltukova Belediye Başkanı Alim Genç ise, kendisinin de evinin bahçesinde kedi ve köpek beslediğini, konuyla ilgili soruşturma başlattıklarını söyledi.

Başkan Genç, bırakılan köpeklere sahip çıkarak geri aldıklarını da kaydederek, “Ben zaten kendim bir hayvanseverim. 20-25 yıldır evimin bahçesinde 2 köpeğe bakıyorum. Bunun yanında 10 -20 tane kedilere her gün mama ile bakıyorum. Başkan olmadan öncede köpek ve kedilerle bağımız var. Kedi köpek olmazsa yaşamamız mümkün değil. Bizim çocuklarımız ve torunlarımızda kedi köpekle büyüdü. Hayvan severiz ama böyle bir şey bizim bilgimiz dışında belediyemiz personeli tarafından yapıldıysa, gerekli cezai işlemi uygulayacağız. Bunla ilgili soruşturmamızı başlattık ve savunmalarını istedik.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Perisan Halde Olan Kopek Besleme Yapan Gonulluler Tarafindan Bulundu

Perişan Halde Olan Köpek, Besleme Yapan Gönüllüler Tarafından Bulundu

veteriner hekimleri tasiyan arac kaza yapti

Görevli Veteriner Hekimleri Taşıyan Araç Şarampole Yuvarlandı!