in

Köpekler Tarım İlacı ile Zehirlendi: Bir Köpek, Hayvanseverin Hazırladığı İlaç ile Hayata Döndürüldü

Denizli’nin Çal ilçesinde iddialara göre, tarım ilacı ile zehirlenen köpek bir hayvanseverin bir kaç dakika içerisinde hazırladığı ilaçla kurtarıldı.

Olay, Çal ilçesi Yeşil Yurt Mahallesinde meydana geldi. TOKİ Camisi yakınlarında bir vatandaş belediyeyi arayarak sokakta bir köpeğin ağzından köpükler gelerek yerde yattığı ihbarında bulundu. Vatandaş ardından ilçede hayvan sever olarak tanınan 72 yaşındaki Hasan Müştak Tavaz’ı arayarak olayı haber verip yardım istedi. İhbar üzerine Tavaz olay yerine gittiğinde köpeğin öldüğünü fark etti. Ardından çevrede araştırma yapmaya başlayan Tavaz sokakta aynı durumda olan bir başka köpek olduğunu fark etti. Sonrasında ise Tavaz veteriner hekim arkadaşını arayarak yardım istedi. Ardından veterinerin verdiği tarife göre birkaç dakika içerisinde ilaç hazırlayan Tavaz ardından ilacı köpeği içirerek ölümden kurtardı.

Köpekler Tarım İlacı ile Zehirlendi Bir Köpek Hayvanseverin Hazırladığı İlaç ile Hayata Döndürüldü 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Bir köpeği kurtardım”

Tavaz yaşanan üzücü olayı ve sonrasından hazırladığı ilaçla köpeği kurtarmasını şöyle anlattı:
“Maalesef çok istenmeyen olaylar mesela en son Çal merkez TOKİ Camisi çevresinde bir köpek zehirlenmiş, duyarlı vatandaşlar haber verdiler. Sokak köpeği zehirlenmiş, yine duyarlı bir vatandaş ilk müdahaleyi yapmış buna bir süt içirmiş, biraz ayran içirmiş daha sonra ben bir veteriner arkadaşıma danışarak bende de bulunan karışım bir miligram, bu birkaç dakika içerisinde biraz toparlandı, kustu ve 15 – 20 dakika içerisinde de yürüyerek ayrıldı. Yani bu köpeği kurtardım. Daha sonra yine Çal merkez çarşı içerisinde güvenlik görevlileri zehirlenmiş köpek haberi verdiler. Yine evimden çıkarak, buraya gittim aracımla baktım artık çok fazla zehir almış, bir takım müdahalelere rağmen bu köpeği maalesef kurtaramadık, bu köpek öldü. Yine daha sonra sabah saatlerindeydi Çal merkez Yeşilyurt Mahallesinde duyarlı bir vatandaş o çevrede de kedilerin zehirlendiğini haber verdi. Ben Çal polis merkezine her iki zehirlenmeyle ilgili tutanak tutturdum, yani bunları kayır altına aldırdım. Bütün bu bilgileri ekleyerek, güvenlik kamera kayıtlarını isteyerek Çal Cumhuriyet Savcılığına bir suç duyurusu yapacağım, araştırma talep edeceğim.”

Köpekler Tarım İlacı ile Zehirlendi Bir Köpek Hayvanseverin Hazırladığı İlaç ile Hayata Döndürüldü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedilerini Kurtarabilmek için Gözyaşları ile Alevlerin Arasına Daldı öç

Kedilerini Kurtarabilmek için Gözyaşları ile Alevlerin Arasına Daldı

Yazdığı Kitabın Gelirinin Yarısını Sokak Hayvanlarının Bakımına Bağışlayacak öç

Yazdığı Kitabın Gelirinin Yarısını Sokak Hayvanlarının Bakımına Bağışlayacak