in

Köpekler Neden İnsanlardan Daha Az Yaşar

6 yaşındaki bir çocuğun “Köpekler neden insanlardan daha az yaşar?” sorusuna verdiği muhteşem cevap.

Bir veteriner hekimin şahit olup aktardığı hikayede; kanserli bir köpek olan Belker’a yapılan ötenazinin ardından 6 yaşındaki minik sahibi Shane’nin insan ve hayvan ilişkisine dair söyledikleri, düşündürürken aynı zamanda içimizi ısıtan bir derse dönüşüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=kFdmVe1HSZU

 

 

NEDEN KÖPEKLER İNSANLARDAN DAHA AZ YAŞAR?

İşte 6 yaşındaki bir çocuğun şaşırtıcı cevabı:

Bir veteriner olarak Belker isimli, 10 yaşındaki İrlanda cinsi bir kurt köpeğini muayene için çağrılmıştım.
Köpeğin sahipleri Ron, eşi Lisa, ve küçük oğulları Shane olmak üzere köpeklerine çok bağlılardı, ve bir mucize umuyorlardı.
Belker’i muayene ettim ve kanser sebebiyle ölmek üzere olduğu teşhisini koydum. Aileye Belker için yapacak bir şey kalmadığını ve izinlerine istinaden evde uyutarak ötenazi uygulamayı teklif ettim.

Gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra aile 6 yaşındaki oğulları Shane’in de uygulamayı görmesinin iyi olacağını söyledi. Shane’in bu tecrübeden bir şeyler öğrenebileceğini düşünüyorlardı.

Ertesi gün yine boğazımdaki o tanıdık düğümlenme ve aile ile köpeğin etrafında toplandık. Küçük çocuk köpeğini son bir defa severek “Hoşçakal” derken o kadar sakindi ki, ne olup bittiğini anlamadığını düşündüm. Birkaç dakika içinde Belker sessiz bir şekilde hayata veda etmişti.

Küçük çocuk ilginç bir şekilde Belker’in gidişini herhangi bir zorluk yaşamadan kabul etmişti. Belker’e veda ettikten sonra aile ile oturmuş “köpeklerin neden insanlardan daha az yaşadığını” sorgularken küçük çocuk aniden “ben sebebini biliyorum” dedi. “İnsanlar iyi olmayı, doğru bir hayat yaşamayı ve herkesi sevmeyi öğrenmek için doğar ve yaşarlar değil mi?” Küçük çocuk konuşmasına şaşkın bakışlarımız arasında devam etti “Köpekler zaten bunların tümünü bildikleri ve uyguladıkları için bizim kadar uzun kalmalarına gerek yok ki!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kopekgiremez

Mecliste Vekiller Kavgasına Masum Hayvanları Bulaştırdı: ‘Köpek Giremez’

BuyukadaAtlaraclik

Büyükada’da Atlar Açlıktan Kapı Kapı Dolaşıyor