in

Köpekler İçin Uzaktan Eğitim Dönemi Başladı

Global olarak yaşanan covid-19 pandemisiyle bir anda dijital çağa ışınlandık. Yeni sürece adapte olmakta pek de zorlanmadık. İnternet bağlantısı ile uzaktan çalışmaya da eğitim almaya kısa sürede alıştık. Online eğitim sürecine, en sadık dostlarımız köpekler de dahil oldu. Köpekler için de uzaktan köpek eğitimi yani evde online köpek eğitim dönemi başladı. Peki nasıl?

Biliyoruz ki bazı köpek sahipleri, köpeğine eğitim aldırmak istese de onu hiç tanımadığı insanların olduğu bir köpek eğitimi merkezine bırakıp evine dönmeye gönlü el vermiyor. Köpeğini eğitime göndermek isteyen köpek sahiplerinin bir kısmı ise bulunduğu şehirde iyi bir köpek eğitim merkezi yada köpek eğitmeni bulamıyor. Evde köpek eğitimi aldırmak istese ve bulunduğu şehirde istediği gibi bir köpek eğitimi için merkez bulsa, bu kez de pandemiden dolayı bunu yapmakta tereddüt ediyor.

Kopekler Icin Uzaktan Egitim Donemi Basladi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Evde Köpek Eğitimi

Bilginet Akademi, Sürü Lideri Şems olarak tanınan uzman Köpek Eğitmeni Şemseddin Şayan eğitmenliğinde, Türkiye’de bir ilk olan uzaktan köpek eğitim programını başlattı. Covid-19 salgını nedeniyle evde çok daha fazla zaman geçiren köpek sahiplerine, evde köpek eğitimi için fırsat yarattı. Toplamda 60 saat süren 49 ders videosu ve canlı yayınlardan oluşan pakette, köpek sahipleri isteğe bağlı olarak canlı yayınlara da katılabiliyor.  Bilginet Akademi tarafından hazırlanan bu özel uzaktan köpek eğitimi  programının amacı, köpek ve sahibi arasındaki güven ve huzuru sağlamak için kontrol ve itaatin kime ait olduğunu öğretmek. Şemsettin Sayan diyor ki;  “Kontrol her zaman köpek sahibindedir, itaat etmesi gereken ise köpektir.”

Uzaktan Köpek Eğitiminin İçeriğinde Neler Var?   

Türkiye’de birçok ünlü ismin köpeğini eğiten Şemseddin Şayan tarafından verilen uzaktan köpek eğitimi ile temel komutları öğreten itaat eğitimi ve  tuvalet eğitimini nasıl vereceğinizi öğreneceksiniz.  Eğitim, köpeğinizin  şehir veya ev hayatında karşılaşabileceği  sorunları  çözmenizde de size yardımcı olacak. Havlama, ısırma gibi olumsuz davranışları azaltabileceksiniz. Diğer köpeklerle ya da hayvanlarla sorun yaşayan bir köpeğiniz varsa, bu eğitimle köpeğinizin başka  hayvanlarla iyi geçinmesinin yollarını da öğreneceksiniz. Bu programla birlikte köpek  ırklarını, tarihlerini, fiziksel yapı ve becerilerine hakim olacaksınız. Köpeğinizin ırkı hakkında yeterli bilgiye sahip olmak onu daha iyi tanımanızı sağlarken, köpeğinizle aranızdaki güven ilişkisini tazeleyecek ve güçlendirecek. 

Kopekler Icin Uzaktan Egitim Donemi Basladi 1

Online Köpek Eğitimine Kimler Katılabilir?

Köpek eğitimi konusunda yanlış bilinen yöntemleri de düzeltmeyi amaçlayan online köpek eğitim programına; kendi köpeğini eğitmek, köpeklere itaat eğitimi vermek, köpekler hakkındaki bilgileri ve uygulamaları öğrenmek ve onlarla bağını güçlendirmek isteyen herkes katılabilir. Köpek eğitim programına katılan köpek sahiplerine, program sonunda İstanbul Gedik Üniversitesi onaylı sertifikası veriliyor.

“Kötü Köpek Yoktur, Bilinçsiz Sahip Vardır”

Uzaktan Köpek Eğitim programında köpek eğitim metotları ve tekniklerinin anlatıldığını  söyleyen Şemsettin Şayan, sorunun köpeklerde değil sahiplerinde olduğunun altını çizerek şunları söylüyor: “Köpek sahiplerinin yaptığı yanlışlardan biri, köpeğe insan gibi davranmak. Nasıl ki insana köpek gibi davranılması hoş değilse, köpeğe de insan gibi davranmak hoş değil. O bir köpek ve köpek gibi saygı görmeyi hak ediyor. Kötü köpek yoktur, bilinçsiz sahip vardır. Bu eğitimin sonunda köpeğinizle olan ilişkiniz kuvvetlenecek. Köpek eğitimi sizi sürü lideri yapacak. Bunun için hakimiyet, kontrol, disiplin, egzersiz, süreklilik ve sabır gerekir.”

Şemseddin Şayan Kimdir?

Uzaktan Köpek Eğitimi programının eğiticisi olan Sürü Lideri Şems olarak tanınan Şemseddin Şayan 30 yıldır köpeklerin eğitimiyle ilgileniyor. Köpek eğitmenliğinin yanı sıra patlayıcı ve narkotik madde tespit köpekleri, detektör köpek eğitimi, anksiyete bozuklukları gibi çok çeşitli konularda halen uluslararası kurumlardan eğitim almakta ve öte yandan da eğitici olarak bilgilerini aktarmaktadır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hirpalanan Yavru Kopege Sefkat Eli

Hırpalanan Yavru Köpeğe Şefkat Eli

fethiye cit

Fethiye Belediyesinden Jiletli Teller ile İlgili Örnek Karar