in

Köpekler Değil DHA Dehşet Saçtı, Yeniçağ Parçaladı!

Demirören Haber Ajansı tarafından geçilen bir haberde köpeklerin bir kadına saldırıdığı iddia edildi. “Maltepe’de köpek dehşeti” başlığı ile verilen haber, Yeniçağ Gazetesi tarafından daha da abartılarak kadının köpekler tarafından parçalandığı yazıldı.

İstanbul’da başıboş muhabirler dehşet saçmaya devam ediyor. Tık almak için yalan haber yapan ve olayları çarpıtan gazeteciler toplumda korku yaratıyor.

Yeniçağ gazetesi, DHA tarafından aktarılan haberi öyle bir başlıkla verdi ki yaşam hakkı savunucuları şoke oldu. Maltepe’de scooterı ile ilerleyen bir genç kadının köpekler tarafından parçalandığını, köpeklerin dehşet saçtığını söyleyen Yeniçağ gazetesi hayvan düşmanlığında çığır açtı. Daha fazla tık almak amacayla göz göre göre yalan haber yapan Yeniçağ gazetesi hayvan düşmanlarına da gün doğdurdu. Üstelik “Maltepe’de köpek dehşeti” haberine yer veren tek gazete Yeniçağ değil. Bazı haber kuruluşları da DHA’nın “köpek dehşeti” haberine yer verdi.

Yeniçağ gazetesinin “Sokak köpekleri genç kızı parçaladı! İstanbul’un göbeğinde dehşet dakikaları” başlığı ile verdiği haberin aslı ise bambaşka. Video ve fotoğraflardan da görüleceği üzere köpek, scooterı ile ilerleyen kadına doğru koşuyor ve geri dönüyor. Ancak o sırada korkan kadın dengesini kaybedip yere düşüyor. Yere düşmesine bağlı vücudunda ufak yaralar oluyor. Yani kadın köpekler tarafından parçalanmıyor! Hatta ısırılmıyor! Hatta ve hatta köpekler ona saldırmıyor!

0x0 1599643207184

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Genç kadının vücudunda düşmeye bağlı oluşan yaralar

Köpeklerin hareket halindeki araçlara tepki verdiği biliniyor. Motosiklet, bisiklet vb. sürücüleri bu konuda her zaman temkinlidir. Bazı köpekler bu araçlara doğru koşabilir ya da havlayabilir.  Köpekler insanlara değil sadece üzerlerinde bulunduklara araçlara tepki gösterir. Köpeklerin yanında durmanız halinde yapacakları şey size şaşkın şakın bakmak olacaktır.

Genç kadının başına gelen elbette üzücü bir kaza. Aniden kendisine doğru gelen bir köpekten korkup dengesini kaybetmesi tabi ki çok normal. Ancak bu kaza üzerinden “sokaklarda köpek istemiyoruz” çığırtkanlığı yapılabileceği anlamına gelmiyor. Bu çığırtkanlığı körükleyen ve yanıltıcı başlık yazan Yeniçağ gazetesini ve habere yer veren diğer gazeteleri, bu haberi basın kuruluşlarına servis eden DHA’yı kınıyoruz.  Tık almak için  yeri geldiğinde hayvan haklarını savunuyormuş gibi görünen ana akım medya kuruluşları bu tarz yalan ve abartılı söylemler ile halkı sokak hayvanlarına karşı kinlendiriyor. Umarız mesleklerinin gereği olan doğru habercilik ilkesini  bir gün hatırlar.

Hanesi Tecavüze Uğrayan Caretta Caretta’nın Nefsi Müdafası

 

 

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kopekleri Isyeri Bahcelerine Kapatip Kavga Ettiriyorlar

Köpekleri İşyeri Bahçelerine Kapatıp Kavga Ettiriyorlar!

Bursada Orman YanginiAlevlerin Arasindan Bir Kedi Kurtarildi

Bursa’da Orman Yangını: Alevlerin Arasından Bir Kedi Kurtarıldı