in

Köpek Yavrularını Suni Teneffüsle Hayata Döndürdü

Bartın’da çöp kenarında kötü halde bulduğu köpeği alıp barınağa yerleştiren hayvansever Sevim Arkan, hamile hayvanın ölü doğan köpek yavrularını suni teneffüsle hayata döndürdü.

Uzun yıllardır Bartın’da birçok hayvana kucak açan, bakımlarını ve ihtiyaçlarını gideren 49 yaşındaki Sevim Arkan çöp kenarında bulduğu hamile bir köpeği alıp barınağında bakmaya başladı.

Durumu ağır olan hamile köpek yavrularını doğururken hayatını kaybetti. Hamile köpeğin yavruları da ölü olarak dünyaya geldi. Bu duruma gönlü razı olmayan Arkan yeni dünyaya gelen dört köpek yavrusuna kalp masajı ve suni teneffüs yapmaya başladı.

ÇABALARI SONUÇ VERDİ VE YAVRULAR HAYATA DÖNDÜ

O anlar Arkan’ın bir arkadaşı tarafından cep telefonu kamerası ile saniye saniye görüntülenirken Arkan’ın çabaları sonuç verdi ve yavrular nefes alarak yaşamaya başladı.

Arkan’ın köpek yavrularına suni teneffüs yaptığı o anlara ait video sosyal medyada paylaşılırken milyonlarca kez izlenen video yüz binlerce beğeni aldı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı da Arkan’ı yorumlarıyla tebrik yağmuruna tuttu.

ÖLÜ DOĞAN KÖPEK YAVRULARINI SUNİ TENEFFÜSLE HAYATA DÖNDÜRDÜ

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

DÖRDÜNÜ DE SUNİ TENEFFÜSLE HAYATA DÖNDÜRDÜK

Arkan yaşanan o anları anlatırken, “Çöpten aldığımız bir annemiz vardı hamile. Maalesef doğum yaparken onu kaybettik. Yavrular karnında ölmüş. Doğum yaptı dört tanesini doğurdu ama ölü doğurdu. Dördünü de şükürler olsun hayata döndürdük suni teneffüsle. Annenin ölmesi bizi çok üzdü ama bir yandan da bu canları tekrar hayata döndürdüğümüz içinde büyük bir mutluluk duyuyoruz. Biliyorsunuz bunca hayvanlara yapılan şiddetlerde üzüntümüzü anlatamıyorum ama böyle güzel küçücük olsun mutluluklar bizi hayata tekrar bağlıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her Ay En Az 10 Hayvana Yuva Bulan Belediye

Her Ay En Az 10 Hayvana Yuva Bulan Belediye

“Şiddetin Her Türlüsüne Hayır” Etkinliği

“Şiddetin Her Türlüsüne Hayır” Etkinliği