in ,

‘Köpek Şanslı’, 3 Öğretmenin Şikayeti ile Evinden Gönderiliyor!

Konya’da 1 çocuk annesi Safiye Gürsel’in (73), 4 yıldır beslediği ‘Şanslı’ adını verdiği köpeği, 1.5 yıl önce satın alıp taşındığı evin bulunduğu apartman sakinlerinin dava açması üzerine mahkeme kararıyla evden tahliye edilecek.

Safiye Gürsel, 1.5 yıl önce Selçuklu ilçesi Kılıçarslan Mahallesi’ndeki bir siteden ev satın alıp, eşiyle birlikte yaşamaya başladı. 4 yıl önce sahiplendiği golden retriever cinsi ‘Şanslı‘ adını verdiği köpeğiyle beraber kalan Gürsel’i, site sakinleri, site protokolünü gerekçe göstererek evde köpek besleyemeyeceğini belirterek dava açtı. 1’inci Sulh Hukuk Mahkemesi geçen 13 Eylül günü, köpeğin evden tahliye edilmesi yönünde karar aldı.

Köpek Şanslı 3 Öğretmenin Şikayeti ile Evinden Gönderiliyor 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘O BENİM KÖPEĞİM DEĞİL, EVLADIM’

Mahkeme kararı sonucu 15 gün içinde köpeğini evden göndermek zorunda kalan Safiye Gürsel, köpeği sahipliğinde 20 günlük olduğunu ve 4 yıldır beslediği belirtti. Köpeğinin düzenli olarak aşılarının yapıldığını ve karnesinin olduğunu ifade eden Gürsel, köpeğe evladı gibi bakıp, büyüttüğünü kaydetti.

 Gürsel, şöyle devam etti:

”Sanki o, köpek değil, benim evladım, canım, ciğerim. Bensiz bir yere gitmez. Ben de öyleyim, onsuz bir yere gitmem. İki sefer dava açtılar. İlk seferki davayı ben kazandım, ikincisini onlar kazandı. Yakında Şanslı’yı elimden alacaklarmış. Ben buna dayanamam. Ben yalnız bir hayat yaşamaktansa Şanslı ile yaşamayı tercih ederim. Çocuk gibi büyüttüm onu. Emeğim çok onda. O giderse yaşayamam.”

Köpek Şanslı 3 Öğretmenin Şikayeti ile Evinden Gönderiliyor 3

‘HAYVAN BESLEMEK YASAK’

Gürsel, Şanslı’yı şikayet edenlerin sitede oturan öğretmenler olduğunu belirterek, ” 3 bayan öğretmenden şikayet aldık. Belediyeden geldiler, her kontrolü yaptılar her şeyi tam diye götürmediler. Tapuyu alırken bir kağıt imzaladım. O kağıtta da bir madde yazıyormuş. Onu da bana söylemediler. ‘Evde hayvan beslemek yasak’ diye yazıyormuş. Ben de onu bilmiyordum. Bugüne kadar ev alıp, sattım böyle bir şey görmedim. Bilsem, uyarsalar o imzayı atar mıydım. Ben buna kıyar mıydım. Ben onu çok seviyorum” diye konuştu.

Köpek Şanslı 3 Öğretmenin Şikayeti ile Evinden Gönderiliyor 1

KİMSEYE BİR ZARARI OLMADI

Şanslı’nın bugüne kadar hiç kimseye bir zararının olmadığını da anlatan Gürsel, “Yetkililere şunu diyorum; önce Allah’ı düşünsünler, sonra bunun hayatını, en son benim hayatımı düşünsünler. Ben onu ne zorluklarla büyüttüm. Evde büyüttüm. Onu alıştıracağım diye neler çektim. Eğer komşuma, bana ya da bir başkasına zarar verse ben o köpeği evimde barındırır mıyım? Biz acı hayat yaşadık. Bize ve bu hayvana kıymasınlar. Hep kendilerini değil biraz da hayvanları düşünsünler. Ben durup dururken neden bu acıyı yaşayayım” dedi.

Köpek Şanslı 3 Öğretmenin Şikayeti ile Evinden Gönderiliyor 4

Safiye Gürsel, yerel mahkemenin kararına karşı Konya Bölge Adliye Mahkemesi’ne itirazda bulunacağını sözlerine ekledi.

Yorum

Yorum Ekle
  1. O evden taşının. O hayvan düşmanları istiyor diye köpek verilir mi! Ayrıca evde evcil hayvan bulundurmak suç değil.

  2. Valla ben olsam o evi satarım hemde evin içinde 25 kişi yaşayacakları için Suriyelilerle satarım görsünler bakalım köpek mi daha iyi yoksa Köpek sürüsü halinde kalabalık ev halkı mı daha iyi öğretmen müsvetteleri

  3. köpeğe destek çıkarken bir grup insana hakaret etmek, üstelik onları da “köpek sürüsü” diye tarif etmek.. keşke zalimleşmeden mağduriyetin yanında yer alabilsek .. bunları söyleyenler umarım bir gün bir savaştan, bir zulümden kaçmak zorunda kalmazlar, savaşın ne demek olduğunu başlarına gelerek öğrenmezler.. suriyeden bir duvar yazısı “gitmemek için herşeyi yaptığımı bil” diyordu; hep aklımda.. bu dünya hepimizin ve dünyanın her yerindeki zulümde belki de hepimizin payı var.. sınırsız, zulümsúz bir dünya özlemiyle…

  4. o öğretmen ve insan müsveddeleri bilsinler ki, o apartmana bol gürültülü, hatta belalı, bulaşmayı hiç istemeyecekleri birileri öyle gelir ki, bu kadının ve o canın kıymetini çok geç anlarlar, geçmişler ola. bi de öğretmen olacaklar, ne verebilir ki bunlar bu topluma?? Allah’tan dileğim, 24 saat gürültü yapacak bir aile gelsin ki, geceleri uyuyamasınlar, h sonu dinlenemesinler, kokudan, psilikten de duramasınlar innşallahhhhhh

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fil Fosillerinin Bulunduğu Alan Jeopark Olacaköç7

Fil Fosillerinin Bulunduğu Alan ‘Jeopark’ Olacak

Bir Bacağını Kaybeden Kırpık Diğer Bacağını da Kaybetmemek için Yuva Arıyor öç

Bir Bacağını Kaybeden ‘Kırpık’ Diğer Bacağını da Kaybetmemek için Yuva Arıyor