in

Köpek ‘Sam’ Yanlışlıkla Ayrıldığı Yaşam Alanına Toplu Taşıma Araçlarıyla Geri Dönmeye Çalışıyor

Yaşam alanından yanlışıkla ayrılan Sam, yuvasını bulmak için her yolu deniyor. Yaşam alanında ona bakan gönüllüsü ise bir dedektif gibi Sam’in izini takip ediyor.

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de bir hayvansever, Atakent’te yaşayan Sam isimli sokak köpeğini peşine takıp Bostanlı Vapur İskelesi’ne kadar getiriyor. Getirmekle kalmayıp Sam’i de vapura bindiriyor.

Kopek Sam Yanlislikla Ayrildigi Yasam Alanina Toplu Tasima Araclariyla Geri Donmeye Calisiyor1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Konak’ta vapurdan iniyorlar. Sam isimli köpeğin oraya kadar gitmesine sebep olan kişi ise bir hayvanı yaşam alanından ayırabilen sözde bir hayvansever! Bu sokak köpeğini kendi başına yanında sürükleyen şahıs, vapurdan indikten sonra iskelenin orada yalnız başına bırakıp gidiyor. Olayın yaşandığı gün yalnız başına bilmediği bir yerde çaresizce kalan Sam akşama kadar Konak Vapur iskelesi önündeki simitçide beklemiş. Durumdan haberdar olan bazı insanlar akşamüzeri Sam’i bulmak için görüldüğü yerlere gitmişler. Fakat ne yazık ki bulamamışlar. Bu durumu sosyal medya hesabından anlatan kullanıcı, “Konak bölgesindeki köpekler onu orada barındırmazlar, acilen onu bulmamız gerekli. O bölgeye yakın olan arkadaşlarımın dikkati ile bulacağımıza inanıyorum. Lütfen paylaşarak destek olun 🙏” çağrısında bulundu.

Kopek Sam Yanlislikla Ayrildigi Yasam Alanina Toplu Tasima Araclariyla Geri Donmeye Calisiyor

Sosyal medya üzerinden insanların paylaşımlarına göre Sam’in nerede olduğunu tespit eden kullanıcı ise gün gün raporlarını şöyle verdi:

01.04.2021

“Perşembe sabah 08:00 de Halkapınar’dan Alsancak Kapalı Spor Salonuna, tramvay ile gidiyor. Cuma akşamı Karşıyaka’dan İzban’a binen başka bir arkadaş , Sam’in İzban’da olduğunu görüyor, Sam’in fotoğrafını çekiyor.”

Kopek Sam Yanlislikla Ayrildigi Yasam Alanina Toplu Tasima Araclariyla Geri Donmeye Calisiyor3

05.04.2021

“Bugün saat 10:00 da Çankaya’dan binmiş Alsancak’ta inmiş. Sam resmen Bostanlı’ya dönmeye çalışıyor ama aynı döngünün içinde İzban ya da tramvay ile bir ileri bir geri dönüp dolaşıyor.

Kopek Sam Yanlislikla Ayrildigi Yasam Alanina Toplu Tasima Araclariyla Geri Donmeye Calisiyor4

08.04.2021

Dün akşam Şirinyer’de otobüste görüldü bu sefer.

Lütfen Sam’a rastlamanız durumunda 05324365805 numaraya haber veriniz

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karsisina Gecmeye Calisan Kopege Carpti Hicbir Sey Olmamis Gibi Yoluna Devam Etti 1

Karşıya Geçmeye Çalışan Köpeğe Çarptı, Hiçbir Şey Olmamış Gibi Yoluna Devam Etti

Mezarliktaki Kundak Polisi Harekete Gecirdioc

Mezarlıktaki Kundak Polisi Harekete Geçirdi