in ,

Köpek Korkusu Olan Bir Kadın ve İnsan Korkusu Olan Bir Köpeğin Buluşma Hikayesi

Bazen doğru yer, doğru zaman, doğru insan çok önemlidir. Bir köpek ve bir kadının bu doğruları bulması uzun sürmüş ancak şimdi çok mutlular. Hadi onları tanıyalım.

Kanada‘nın Oakville’da kentinde yaşayan 51 yaşındaki ilkokul öğretmeni iki kez bir köpek tarafından ısırıldı. Bu da hayatını köpek korkusu ile yaşamasına yol açtı. Taa ki köpek Boo ile tanışana kadar…

Köpek Korkusu Olan Bir Kadın ve İnsan Korkusu Olan Bir Köpeğin Buluşma Hikayesi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

Teresa Hwang köpek korkusunu şöyle anlatıyor “10 yaşında alnımdan 20 yaşında bacağımdan ısırıldım. İkisi de arkadaşlarımın köpekleriydi. Bu olaylar sonrasında eğer karşından bir köpek geliyorsa yolumu değiştirir, evinde köpek olan arkadaşlarıma gitmemeye başladım.”

Köpek Korkusu Olan Bir Kadın ve İnsan Korkusu Olan Bir Köpeğin Buluşma Hikayesi 9

Hwang’ın köpek korkusu uzun yıllar boyu devam etti. Erkek arkadaşı son yıllarda onun bu korkusunu yenmesi için çok çabaladı ama başarılı olamadı. Ancak Hwang erkek arkadışının kız kardeşi tarafından barınaktan bir köpek sahiplenmesi ile fikirleri değişmeye başladı. Sonunda erkek arkadaşı onu ikna etti ve barınaktan köpek sahiplenmeye karar verdiler.

Köpek Korkusu Olan Bir Kadın ve İnsan Korkusu Olan Bir Köpeğin Buluşma Hikayesi 6

Barınakları ilanlarına bakarken bir köpek dikkatlerini çekti. Yaklaşık 6 önce barınağa terk edilmişti. Daha önce Teksas’ta bir barınakta yaşayan daha sonra 2 koruyucu aile tarafından bakılan Boo sonunda Niagara Köpek Kurtarma barınağına gelmişti.

Köpek Korkusu Olan Bir Kadın ve İnsan Korkusu Olan Bir Köpeğin Buluşma Hikayesi 3

Boo’nun özellliklerini okuyan çift, adeta “işte aradığımız köpek bu” dedi. Boo gürültüden ve insanlardan korkan ürkek ve iyileştirilmeye ihtiyacı olan bir köpekti. Bir evin bir köpeği olmak onu iyileştimek için yeterliydi. Ve çift köpeği saiplenmeye karar verdi.

Köpek Korkusu Olan Bir Kadın ve İnsan Korkusu Olan Bir Köpeğin Buluşma Hikayesi 4Onu  görmek için barınağ gittklerinde Boo barınak gönüllüsünün arkasına saklanmıştı ancak onun arkasından çıkıp Hwang’ın yüzünü yaladı. Bu durum barınak gönüllüsünü epey şaşırttı. Çünkü bu utangaç Boo’nun yapacağı bir hareket değildi.

Köpek Korkusu Olan Bir Kadın ve İnsan Korkusu Olan Bir Köpeğin Buluşma Hikayesi 5

Ve Hwang bunun bir işaret olduğunu düşündü ve onu hemen sahiplenmeye karar verdi. Boo ilk 1 ay eve alışma süreci geçirdi. Hwang ile dolaşıyor ancak ona yaklaşmıyordu. Oyuncakalrı ile oynamıyordu.

Köpek Korkusu Olan Bir Kadın ve İnsan Korkusu Olan Bir Köpeğin Buluşma Hikayesi 11

Ancak birkaç ay sonra Boo bambaşka bir köpek oldu. Artık insanları ve oyuncakları ile oynayan sosyal bir köpekti.

Köpek Korkusu Olan Bir Kadın ve İnsan Korkusu Olan Bir Köpeğin Buluşma Hikayesi 13

Ve tabi Hwand da artık köpek korkusunu yenmiş, Boo sayesinde birçok köpek ile yakın temasa girmişti.

Köpek Korkusu Olan Bir Kadın ve İnsan Korkusu Olan Bir Köpeğin Buluşma Hikayesi 10

Köpek Korkusu Olan Bir Kadın ve İnsan Korkusu Olan Bir Köpeğin Buluşma Hikayesi 8Köpek Korkusu Olan Bir Kadın ve İnsan Korkusu Olan Bir Köpeğin Buluşma Hikayesi 14Köpek Korkusu Olan Bir Kadın ve İnsan Korkusu Olan Bir Köpeğin Buluşma Hikayesi 12Kaynak: Bored Panda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuncelide sokak hayvanlarını besleyen yılmaz şare

“Onların Ağzı Var Dili Yok”

Bilim İnsanları Uyardı Türkiye Böcek İstilasına Uğrayabilir

Bilim İnsanları Uyardı: Türkiye Böcek İstilasına Uğrayabilir!