in

Köpek Katliamı ile Suçlanan Belediye Başkanı “Bu Talimatı Ben Verdiysem Kafama Sıkarım”

Çanakkale’nin Geyikli beldesinde 20 kadar sokak köpeği kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlenerek öldürüldü.

Sabah kalktıklarında besledikleri köpeklerin cansız bedenleriyle karşılaşan belde sakinleri şoke oldu. Vatandaşlar tepkilerini sosyal medya hesaplarından paylaşırken, bazı yorumlarda köpek katliamından belediyenin sorumlu tutulması üzerine AK Parti’li Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu tepki gösterdi.

Köpek Katliamı ile Suçlanan Belediye Başkanı Bu Talimatı Ben Verdiysem Kafama Sıkarımöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Belediye personeli ile birlikte sosyal medya hesabından canlı yayın yapan Başkan Oruçoğlu, ölen köpekler için üzgün olduklarını belirterek, “Yazıktır günahtır biz bu hayvanları öldürecek kadar cani değiliz, yolda bir karınca görsek aracımızın direksiyonunu kırarız. Bu hayvanları kim öldürdüyse Allah’a havale ediyoruz. Bilinçli şekilde öldürülmüşler bunun için kriz ekibi kurduk, Jandarma ekipleri teknik ve fiziki takip yapıyor. Bu can dostlarımız üzerinden kimse bizi suçlamasın, bunları öldürenler bunu belediye yaptı demesin. Eğer ben böyle bir talimat verdiysem kafama sıkarım. Kameralar inceleniyor inşallah yapanları ortaya çıkaracağız” şeklinde konuştu.
Başkan Oruçoğlu bazı görgü tanıklarının köpeklere et atan bir kişinin eşgali ve kullandığı araç hakkında bilgi verdiğini de kaydederken Jandarma’nın başlattığı soruşturma sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buz Tutan Derede Mahsur Kalan Köpek Kurtarıldıöç

Buz Tutan Derede Mahsur Kalan Köpek Kurtarıldı

Bavul İçinde Yurt Dışına Kaçırılmaya Çalışılan 36 Saka Kuşu Kuartarldıöç

Bavul İçinde Yurt Dışına Kaçırılmaya Çalışılan 36 Saka kuşu Kurtarıldı