in

Köpek Dünyasının Hiperaktif Çocuğu: Beagle

Oyun delisi, birazcık inatçı ama çokça sevimli olan Beagleları daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Beaglelar köpek dünyasının en enerjik köpeklerindendir desek abartmış olmayız. 3 renkli(Beyaz,kahverengi,siyah) bir kürke sahip olan Beaglelar küçük ırk bir köpektir. Genel olarak cana yakın ve  oyuncu olan Beaglelar biraz inatçı olabilir.

Köpek Dünyasının Hiperaktif Çocuğu Beagle 8

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hadi bu uzun kulaklı enerji depolarını daha yakından tanıyalım.

Beagleların Kökeni

Kökleri 18.yy’a dayanan Beagleların bir kaç tazı ırkı ile karıştırılarak tavşan avından kullanılmak üzere üretildiği düşünülüyor. İlk olarak İngiltere’de üretilen Beaglelar 19 yy’da Amerika’da oldukça popüler bir ırk oldu. Beaglelar 1885 yılında Amerikan Kennel Kulübü tarafından da tanındı. 1888’de Ulusal Beagle Kulübü kuruldu.

Köpek Dünyasının Hiperaktif Çocuğu Beagle 6

Beagleların Özellikleri

 • Küçük ırk bir köpek olan Beaglelar diğer küçük ırk köpeklerin aksine küçük evlerde değil, geniş ve bahçeli evler yaşamalıdır. Oldukça yüksek enerjiye sahip olan Beagleların gün içerisnde bu enerjiyi atmaları gerekir.
 • Oyun ve egzersizlerinin kesinlikle atlatılmaması gerekir.
 • Bazı Beaglelar eğitilmesi zor ve inatçı olabilirler.
 • Muhteşem bir koku alma gücüne sahip olan Beagleları gezdirirken mutlaka tasma takın. Etrafı kapalı bir alan olmadığı sürece köpeğinizi serbest bırakmayın. Çünkü bu muhteşem koku alan heyacanlı yaratıklar bir kokunun peşine koşup kendilerine zarar verebilir.

Köpek Dünyasının Hiperaktif Çocuğu Beagle 1

 • Beaglelar insanları ile iletişimde olmayı seven ve konuşkan bir ırktır.
 • Ayrıca Beagleların bazen küçük bir hırsıza dönüşebileciğini de unutmayın. Eğer yemeklerinizin masadan çalınmasını istemiyorsanız onları ortada bırakmayın.
 • Beaglelar yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Bir Beagle’ı asla  uzun süre evde yalnız bırakmayan. Kalabalık bir ailenin tek köpeği olmak ve her zaman yanında birlerinin olması onu mutlu edecektir.

Köpek Dünyasının Hiperaktif Çocuğu Beagle 2

Sağlık Sorunları ve Bakımı

 • Beagleların kalıtsal olarak çok büyük sağlık sorunları yoktur. Ancak Epilepsi ve Hipotiroidi görülme olasılığı diğer köpeklere göre biraz daha yüksektir.
 • Beagleların uzun ve sevimli kulaklarının her gün bakım yapılmalıdır. Aksi taktirde bu evimli kulaklar enfeksiyona yakalabilir.

Köpek Dünyasının Hiperaktif Çocuğu Beagle 4

 • Beagleların ağız sağlığının korunması için haftada en az bir kere dişlerinin fırçalanması gerekir.
 • Yemek yemeyi çok seven ve oldukça iştahlı olan Beaglelar için egzersiz çok önemlidir. Köpeğin ileride obeziteye yakalanmaması ve günlük enerji ihtiyacını atması için mutlaka düzenli yürüyüş ve egzersizleri yapılmalı.

Köpek Dünyasının Hiperaktif Çocuğu Beagle 3

Köpek Dünyasının Hiperaktif Çocuğu Beagle 5

 


NOT: KÖPEK IRKLARI İÇERİKLERİMİZ KÖPEK IRKLARINI YAKINDAN TANIMAK AMACIYLA HAZIRLANMIŞTIR. HER İÇERİĞİMİZDE OLDUĞU GİBİ BU İÇERİKLERİMİZ DE “SATIN ALMA SAHİPLEN” MOTTOSUYLA HAZIRLANMIŞTIR. ÇOĞU SAFKAN CİNS KÖPEKLER GENETİK HASTALIKLARA SAHİPTİR VE KİRLİ HAYVAN TİCARETİNİN MAĞDURLARIDIR. EĞER EVİNİZİ BİR HAYVANA AÇMAK İSTİYORSANIZ TERCİHİNİZİ PETSHOP GİBİ HAYVAN TİCARETİ YAPAN YERLERDEN DEĞİL, BARINAKLARDA VEYA SOKAKLARDA YUVA BEKLEYEN YARDIMA MUHTAÇ SEVGİ DOLU CANLARDAN YANA KULLANMANIZI ÖNERİRİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okanuniversitesi hayvanhaklaritoplulugu

Üniversiteler Dosyası: Okan Üniversitesi Hayvan Hakları Topluluğu

Hindistanda Papağanlar Afyon Bağımlısı OlduÖÇ

Hindistan’da Papağanlar Afyon Bağımlısı Oldu