in

Köpek ‘Duke’ Belediye Başkanı Koltuğunu Kaptırmıyor

ABD’nin Minnesota eyaletindeki Cormorant kasabasının “köpek” belediye başkanı Duke, sandıktan 3’üncü kez zaferle çıktı.

duke-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

ABD’nin özellikle küçük kasabalarında, belediye başkanlığına aday çıkmaması halinde çocuk ya da hayvanlar sembolik olarak “belediye başkanlığı” görevine getiriliyor. Ülkenin farklı eyaletlerinde köpeklerin yanı sıra kedi, domuz, keçi, kerevit ve maymun gibi hayvanların da belediye başkanı olarak seçildiği biliniyor.

Yerel yönetime olan ilgisizlik nedeniyle, yaklaşık bin nüfuslu kasabada her yıl gerçekleşen belediye başkanlığı seçimlerini 2014’ten bu yana aralıksız kazanan çoban köpeği Duke, 3’üncü kez sandıktan galibiyetle ayrıldı. Seçmenlerin 1 dolar ödeyerek katıldığı sembolik seçime tek aday olarak giren 9 yaşındaki Duke, oyların tamamını alarak yeniden belediye başkanı seçildi.

Duke’un sahibi David Rick, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kasaba sakinleri yapılan icraatlardan memnun görünüyor, bu sebeple olsa gerek Duke seçimlere tek aday olarak girdi.” ifadelerini kullandı.

duke-3

Duke’un, kız arkadaşı Lassie dışındaki herkesin oyunu aldığını belirten Rick, gelecek yılki seçimleri de köpeğinin kazanacağını düşündüğünü söyledi.

Seçimlerin ardından Cormorant’ın bazı sakinleri, ülkede devam eden başkanlık yarışına gönderme yaparak, “Duke’un başarısı böyle devam ederse, Beyaz Saray’a bir köpek kapısı yaptırmak gerekebilir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Fransız Pyrenees” cinsi çoban köpeği Duke için yürütülen seçim kampanyası sırasında hazırlanan afişler kasabadaki ilan panolarına asıldı. Belediyeden maaş almayan Duke, hibe edilen mamaları tüketiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gianfranco vissani2

İtalyan Şef Veganları ‘Tarikatçılık’la Suçladı

domuzkafası4

Irkçı Parlamenterden Müslüman Mültecilere Karşı ‘Tel Örgülere Domuz Kafası Asma’ Önerisi