in

Köpek Dövüşü Organize Edip Sosyal Medyada Paylaşıyorlar

Adana ve Osmaniye’de köpekleri öldüresiye dövüştürüp, bahis oynatan kişiler sosyal medyada grup kurup çektikleri köpek dövüşü videolarını da buradan paylaşıyorlar.

köpekdövüşü-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Adana, Osmaniye gibi birçok ilden ‘Meydancı Köpekler’ adıyla Facebook’ta yer alan sayfa ve gruplarda hem köpeklerin fotoğrafları ve görüntüleri yer alıyor hem de organize edilen köpek dövüşlerinde çekilen görüntüler yine bu hesaplardan yayınlanıyor. Köpek dövüşüne meraklı olanlar ise kendi hesaplarından dövüşün ne zaman nerede gerçekleşeceğini ve katılmak isteyenlere nasıl yardımcı olunacağını duyuruyor.

Sosyal medyada köpeklerin birbirleriyle öldüresiye dövüştüğü birçok görüntü yer alıyor. Görüntülerde köpekler sahipleri tarafından kışkırtılıp dövüştürülürken, etrafında toplananlar da alkışlıyor. Bazı kişiler ise köpeklerin eğitim için dövüştürüldüğünü savunuyor. Bu kişilerden biri de bir köpek dövüşünü “Kavga köpekler için antrenmandan başka bir şey değildir. Onları sürüye kurt saldırılarında hazır tutmak için gereklidir. Onlara zulüm değil eğitimdi” notuyla paylaşmış. Bunun üzerine yorum yapan birçok hayvan dostu ise “Onların da canı var. Böyle antrenman mı olur?” diyerek tepkilerini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elizabeth yakaligi ajanimo 1

Hayvanlar için ‘Elizabeth’ İşkencesi Son Buluyor

petshopgercegi

Petshop’tan Alınan Güzel Yavrunun Arkasındaki Hazin Hikaye!