in

Köpek Dostunuza İsim Koyarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Köpeklere isim koymak sanıldığından daha ciddi bir iş zira yanlış isim seçimi köpeği kontrol etmekte zorlanmak gibi bazı olumsuzluklara neden olabiliyor.

Dünyanın en keyifli, neşeli ve insanı gerçek anlamda mutlu eden şeylerinden biri tabi ki hayatı bir köpek dost ile paylaşmak. Evcilleştikleri ilk günden bugüne dek insanların yanından asla ayrılmayan köpekler bugün de dünyanın en sevilen ve en fazla birlikte yaşanan evcil hayvanlarından biri konumundalar ve hayatına bir köpek katan herkes için öncelikli konu tabi ki ailenin yeni ve en sevimli üyesine isim koymak. Ancak köpeklere isim koyarken karakterlerinden, görüntülerinden esinlenmek doğru olsa da bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Yanlış isim seçimi hem köpek dostunuzun hem de sizin hayatınızı zorlaştırabilir.

Doğru köpek ismi kısa olmalı

Köpekler için uzun isimleri algılamak pek de kolay değildir. Uzun isimler köpeklerin kafasını karıştırabilir bu nedenle bir köpek için ideal isim tercihi maksimum iki heceden oluşan isimlerdir. Zaten 10 heceli isim koysanız da köpek dostunuz isminin ancak ilk iki hatta sadece ilk hecesini algılayacaktır, bu nedenle ideal köpek ismi bir ya da iki heceden oluşur.

common-dog-behaviors-explained

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sert ünsüzler önemli

Köpeğiniz için seçeceğiniz isimde sert ünsüzler olması köpeğin ismini daha iyi algılamasına yardımcı olur zira köpekler sert ünsüz harfleri diğer harflerden daha iyi algılarlar.

thul-51a71b71-3799-5e48-8a84-5b08c9efa9cf

Gündelik hayatınızda kullandığınız kelimelerden uzak durun

Köpeklere isim koyarken yapılan hatalardan biri de gündelik yaşamda sık kullanılan kelimeleri isim olarak seçmektir, bu köpeğin günlük konuşmalarda sürekli ismini duymasına ve gerçekten kendi ismi söylendiğinde ciddiye almamasına neden olabilir.

australian-cattle-dog

Komutlarla benzerlik taşıyan isimler riskli

Hemen her köpek insanı sevgili dostuna bazı temel komutları öğretiyor, örneğin hepimizin köpek dostları “gel”,”otur”, “dur” gibi hayatın akışı içinde mutlaka gerek duyulacak komutları biliyor. Ancak eğer köpeğinize bu komutlara benzer isim koyarsanız köpek dostunuzun karışan kafası nedeni ile çeşitli sorunlar yaşama riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Örneğin köpeğinize Yel ismini koyarsanız bu gel komutunda sıkıntı yaşamanıza yol açabilir.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Bence bu program çok iyi. Çünkü köpeğimin ismini bulmamı sağladı. Çok teşekkürler

  2. Köpeğimizin adı “CİNGO”!!! LÜTFEN SİZ DE KOYDUĞUNUZ İSMİ BELİRTİN! Koymak isteyenlere ilham olur diye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rus Hayvanseverler Köpek Eti Yemek Festivalinden 1300 Köpek Kurtardıöç

Rus Hayvanseverler Köpek Eti Yemek Festivalinden 1300 Köpek Kurtardı

Kayıp Köpek Doby Aylar Sonra Sahibine Kavuştuöç

Kayıp Köpek Doby Aylar Sonra Sahibine Kavuştu