in

Köpek Bayram, Ölen İnsanını Hâlâ Hastane Kapısında Bekliyor

Köpek Bayram her şeyden habersiz acil servis önünde sahibinin gelmesini bekliyor.

Kent merkezinde yaşayan 59 yaşındaki Murat Kahveci, yaklaşık 3 sene önce trafik kazası geçirdi. Hastaneye kaldırılan Kahveci, bir süre Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi gördü. Bu süre boyunca adını ‘Bayram’ koyduğu köpeği ise Acil Servis önünde sahibine refakat etmişti. Bayram ve insanı Murat Kahveci’yi bu olayla tanımıştık.

Köpek Bayram’ın Günlerce Hastanede Kapısında Beklediği İnsanı Hayatını Kaybetti

Murat Kahveci’nin 2 gün önce ölüm haberlerini szilerle paylaşmıştık. Haberi okuyan pek çok kişi köpek Bayram’a ne olduğunu merak ediyordu. Bayram’ın, Kahveci’nin kaldırıldığı hastane önünde insanını beklemeye devam ettiği öğrenildi

Kahvecinin hastane bahçesindeki nöbetini sürdüren köpeğin vefasını anlatan taksici esnafı Engin Çiftçi, “İnsanların birbirlerini yedikleri şu dönemde gerçekten vefa borcunu bu köpek o akşam gösterdi. Gece 23.00 sıralarıydı. Köpek hastane bahçesinde ulumaya başladı. Murat Kahveci içeride fenalaştı geri döndürdüler. Karabük’e yoğun bakıma gönderdiler. Bu kadar vefasızlığın olduğu günümüzde o köpek vefayı unutmamış. O gece ulumaya başladı. Halen gelen ambulansları gidip kokluyor. Anlatılmaz bir şey. Hayvanı sevmeyen insanı sevmezmiş. Ama rahmetli o köpek için de çarşıya mı gidecek buradan taksiye binerdi. Köpeği ön koltuğa bindirirdi. O köpek kaç gündür buralarda sahibini bekliyor. Allah rahmet eylesin o da iyi bir arkadaşımızdı. Burada herkes bayramın hayat hikayesini biliyor. Gidip geldikçe aynı sevgiyi Bayram’a göstermeye çalışıyoruz. Sahibinin eksikliğini hissettirmemeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Köpek Bayram Ölen İnsanını Hâlâ Hastane Kapısında Bekliyor2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Her gün sahibini arıyor”

Esnaflardan Kerim Büyükaydın ise “O akşam ben gece buradan işe giderken durağa uğradım. On dakika öncesinde Murat ağabeyin kalbi durmuş. Kalp masajıyla kurtarmışlar. Ardından Karabük’e sevk etmişler. Şurada o gün sabaha kadar havladı. Sabah işe geldik. Burada arkadaşlar Murat ağabeyin öldüğünü söylediler. Ambulanslara baktı, epey sadıktı. Burada her gün gelen ambulanslara, taksilere bakıyor. Sahibini arıyor” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tandırda yanmış köpek yavrusu bulundu öç

Tandırda Yanmış Köpek Yavrusu Bulundu

Yardım Etmek için Durduğu Yaralı Kedi Aracın İçine Kaçtı öç

Yardım Etmek için Durduğu Yaralı Kedi Aracın İçine Kaçtı