in

Köpeğinin Tırnaklarını Rahatça Kesmek için İlginç Bir Yöntem Bulan Yaratıcı Adam

Tırnak kesme işlemi bazı köpekelerde oldukça zor sonuçlanıyor. Oliver da bu köpekerden biri. Ancak onun insanı oldukça yaratıcı bir çözüm bulmuş.

Köpek dostlarımız, yeteri kadar dışarı çıkarıp koşmadıklarında tırnakları yeterince törpülenemiyor. Bu sebepten, bazı köpek sahipleri köpeklerinin tırnkalarını kesmek zorunda kalıyor. Bu işlem bazı köpekelerde çocuk oyuncağı olsa da bazıların da ise sahipleri için çin işkencesine dönüşebiliyor.

Patrick Peifer da köpeğinin tırnaklarını kolayca kesmek için ilginç bir yöntem bulmuş. Patrick Peifer ve ailesigeçen yıl yardma muhtaç bir durumdaki Oliver’ı sahiplenmişler. O günden beri de Oliver ailelerinin bir parçası olmuş.

tmg article tall 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ancak iş Oiver’ın tırnaklarını düzeltmeye geldiğinde ev resmen alarma geçiyor. Oliver kesinlikle onun isteği dışında kucakta tutulamayan bir köpek. Bu yüzden tırnak kesme zamanları hem Oliver için hem de aile için oldukça stresli oluyor.

tmg article tall

Oliver’ın tırnak kesme vakti yaklaşınca babası Patrick Peifer, bir yöntem aramaya başladı. Patrick köpeklerin tırnaklarının kolayca kesilmesi için bir aparat satıldığını gördü ancak fiyat oldukça pahalıydı. Ancak çözüm çok uzakta değildi; karısının dolabındaydı 🙂

tmg article tall 1

Patrick karısının çantasının yanlarını kesip çantanın altına da Oliver’ın bacaklarını gireceği kadar boşluklar açtı. Ve çantayı barfiks demirine astı.Oliver hiç sorunsuz çantanın içine koyuldu. Tırnakları kesilirken de hiç problem çıkarmadı.

tmg article tall 2

Patrick, fikrinden ilham alabilecek diğer hayvan sahiplerini mutlaka kendi hayvanlarının boyutlarına ve kilosuna göre bir yöntem bulmalarnı öneriyor.

Patrick “Benim işime çok yaradı çünkü Oliver küçük bir köpekti ve bunun içindeyken çıldırmayacağını biliyordum. Köpeğinizi tanımak çok önemli, tabi büyük ırk bir köpek olsa bu şekilde bir çözüm bulamazdım”

C pCQWrUMAAE65B

Peifer ailesi içn tırnak kesme günleri artık sıradan geçecek gibi gözüküyor.

Kaynak: The Dodo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erkeği Olmadan Üreyen Mutant Kerevit Ekosistemi İşgal Ediyoröç

Erkeği Olmadan Üreyen Mutant Kerevit Ekosistemi İşgal Ediyor

İki Küçük Kuş için Amansız Mücadele Biri Kafese Biri Meze Tabağına Giriyor

İki Küçük Kuş için Amansız Mücadele; Biri Kafese Biri Meze Tabağına Giriyor