in ,

Köpeğimiz İçin Etli – Sebzeli Kıtır Bisküvi Tarifi

Köpeğiniz için evde özel kıtır bisküviler pişirmeye hazır mısınız? Sevimli dostunuz bu kurabiyelere bayılacak. Üstelik çok sağlıklı.

Köpeğiniz İçin Etli – Sebzeli Kıtır

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Malzemeler

  • Köpeğinizin tercihine ya da evde bulunan malzemeye bağlı olarak 100 gram kırmızı veya beyaz et ürünü. Kıyma, kırmızı et, ciğer, tavuk, ciğer, kılçıkları ayrılmış balık seçenekler arasında. Et ürününü hamura eklemeden önce kullandığınız malzemeye bağlı olarak kemikleri ya da kılçıkları tamamiyle ayırmış olduğunuzdan emin olun.
  • 1 kap yulaf unu
  • 1 kap tam tahıllı un
  • 1 yumurta
  • 1 çay bardağı yoğurt / 1 çay bardağı süt

Mevsime, köpeğinizin tercihine ve evde bulunan malzemeye bağlı olarak, köpeklere faydalı sebzelerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Köpeklere faydalı sebzeler:  Brokoli, yeşil fasulye, kuşkonmaz, balkabağı, patates, ıspanak, havuç, brüksel lahanası.
(Bu tarifteki malzemeleri köpeğinizin tercihine, mevsime ve evde bulunan malzemelere göre değiştirebilirsiniz.)

Yapılışı

Eti pişene kadar kaynatın. Et  suyunu ayrı bir kaba alın ve soğumaya bırakın. Kullanılan et kemikliyse, kemikleri tamamiyle ayırın. Et ve sebzeleri çok ince bir şekilde doğrayın. Yumurta ve yoğurt/ süt’ü iyice çırpın. Soğumuş et suyunu ve haşlanmış eti ekleyin ve karıştırılmaya devam edin. Yulaf unu ve tam tahıllı un ekleyerek karışımın koyu bir macun kıvamına gelmesini sağlayın. Hamuru önceden bitkisel yağla yağlanmış ( ay çiçeği ya da zeytin yağı ) tepsiye kalınlığı 1 santimetreyi geçmeyecek şekilde dökün ve üstüne bir fırça yardımıyla süt sürülün.  200 F ya da 95C fırında yaklaşık 1  saat 15 dakika piştikten sonra tepsiyi çıkartıp hamuru ince dikdörtgenler halinde kesin ve tekrar fırına sürerek, 45 dakika daha pişirilin. 2 saatin sonunda köpek ödül mamalarımız hazır.  Fırını kapatıp, ödül mamalarını 10 saat boyunca fırında kurumaya bırakın. 10 saatin sonunda tepsiyi fırından çıkartıp, hamurları kestiğiniz yerden mamaları kırarak ufak dikdörtgen parçalara ayırıp, hava almayan koruma kaplarına aktarın.

Bu bisküviler yaklaşık 2 hafta boyunca buzdolabında hava geçirmeyen kaplarda rahatça saklanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fish bone shape pet house e1450479779335

Balık Kılçığı Şeklinde Kedi Evi

poltitkaci

Hayvan Politikacılar Tarihinde Kısa Bir Gezinti