in

“Köpeği Yola Atan Adamın Tutuklanması Emsal Bir Karar”

Giresun’da, Karadeniz Sahil Yolu’na attığı baygın haldeki köpeğin araçların çarpması sonucu ölümüyle ilgili tutuklanan Beytullah Uzunoğlu hakkındaki kararı değerlendiren Hayvanseverler Derneği Sözcüsü Aslı Uzun, “Adalet yerini buldu” dedi.

Giresun Hayvanseverler Derneği Sözcüsü Aslı Uzun, kentte köpeğe karşı sergilenen davranışın kendilerini derinden yaraladığını belirterek çok üzgün olduklarını ifade etti. İnsan denemeyecek birinin masum, savunmasız bir sokak köpeğini karayoluna fırlattığını söyleyen Uzun, “Olayın yaşandığı o anlar sağduyulu bir vatandaşımız tarafından cep telefonu ile kayıt altına alınmış ve tüm kamuoyunun bu olaydan haberdar edilmesi sağlanmıştır. hayvanseverler tutuklamadan memnun adalet yerini buldu 1446 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yaşanan vahşeti kayıt altına alan ve kamuoyunun bilgilendirmesini sağlayan o arkadaşımıza başta biz hayvanseverler olmak üzere toplumun tüm kesimi adına çok teşekkür ediyoruz. Girişimlerimiz ve çalışmalarımız sonucu olayın faili kısa sürede emniyet güçlerince yakalandı. Titiz bir çalışma sonucu kısa sürede zanlının yakalanması bizleri ziyadesiyle memnun etti” diye konuştu.

hayvanseverler tutuklamadan memnun adalet yerini buldu 1446 dhaphoto2

Konunun detayları için:

Baygın Köpeği Otoyola Fırlattı!

Ülkede zaman zaman hayvanlara yönelik şiddet, tecavüz ve öldürme olaylarının yaşandığını ancak suçluların küçük cezalar verilerek serbest bırakıldığını ifade eden Uzun, şöyle dedi:

“Oysa burada yaşanan olayda zanlı çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandı. Türkiye’de ender görülen, belki de daha önce hiç yaşanmamış bir durum söz konusu. Bir sokak köpeğinin vahşice katledilmesi, tıpkı bir insana yapılan saldırı gibi görüldü ve zanlı tutuklanarak cezaevine konuldu. Şüphelinin adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilmiş olması biz hayvanseverleri memnun etmiştir. Adalet yerini bulmuştur. Caninin de gereken cezayı alacağına inanıyoruz ve bu konunun ve mahkeme aşamasının takipçisi olacağımızı buradan bir kez daha ilan ediyoruz. Bu kararın, gelecekte hayvanlara yönelik işlenecek suçlar açısından emsal niteliğinde bir karar olduğunu düşünüyoruz.”

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Giresun’da Köpeği Otoyola Atan Kişi Tutuklandı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşevi Önünde İnsanlık Ağacıöç

Aşevi Önünde İnsanlık Ağacı

Arabanın Arkasına Bağladığı Köpeği Sürükleye Sürükleye Öldürdüöç

Arabanın Arkasına Bağladığı Köpeği Sürükleye Sürükleye Öldürdü!