in

Köpeği Sopayla Döven Esnafa İlginç Ceza: Barınakta Çalışacak

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bir sokak köpeğini acımsızca döven adama Alaşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hayvan barınığında çalışma cezası verildi.

Manisa‘nın Alaşehir ilçesinde bir esnaf tarafından sopayla sokak ortasında dövülen köpeğin görüntüleri infial yaratmıştı. İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan ve sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest kalan Hüseyin A.’ya  3 farklı suçtan toplam 4 bin 495 TL idari para cezası kesilmişti. Dün Hüsyin A’ya bir ceza daha verildi. Bu cezaya göre Hüseyin A’ya Alaşehir Belediyesi Hayvan Barınağına giderek, görevliler eşliğinde hayvanlara bakacak.

Cumhuriyet Başsavcılığı Açıkladı

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan basın açıklaması, “01.06.2020 tarihinde ilçemiz Sekine Evren Caddesi üzerinde şüpheli bir şahsın elindeki sopa ile sahipsiz bir hayvana vurduğu ve akabinde bu duruma tepki gösteren şahsı da eline aldığı bıçak ile tehdit ettiği şeklinde Cumhuriyet Başsavcılığımıza gelen ihbar ve bilgi üzerine derhal soruşturma işlemlerine başlanılmış olup, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında yer alan bu konu ile ilgili kolluk kuvvetlerimiz ile uyum ve irtibat içerisinde hareket edilerek şüpheli şahsın tespit edilmesi akabinde 02.06.2020 tarihinde Cumhuriyet Savcısı tarafından verilen gözaltı talimatı icra edilmiş ve aynı gün Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır olması temin edilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımızda gerçekleştirilen işlemlerin ardından şüpheli hakkında adli kontrol tedbirlerinin uygulanması Alaşehir Sulh Ceza Hakimliğinden talep edilmiş, hakimlikçe kolluk birimlerine giderek belirli günlerde imza atmak ve hayvanlara karşı sevgi ve koruma bilincini aşılamak ve oluşturmak amacıyla Alaşehir Belediyesi Hayvan Barınağına görevliler eşliğinde belirli günlerde gidilmesini temin etmek şeklinde Cumhuriyet Başsavcılığımız talepleri karşılanarak belirtilen adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına karar verilmiştirBu bağlamda soruşturma işlemlerine yasal mevzuat çerçevesinde büyük bir titizlikle devam edilmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çiğ mama barf raw zararlı mı yararlı mı

Veteriner Hekim İbrahim Aykaç: Çiğ Beslenme (Barf/Raw) İle İlgili Akıllara Takılan 6 Hayati Soru!

Kedilerin Dedesi Yavrularına Kavuştuöç

Kedilerin Dedesi Yavrularına Kavuştu