in

Köpeği Otomobilin Arkasına Bağlayarak İşkence Etmenin Cezası 300 Lira!

Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde, köpeğini otomobilinin arkasına bağlayıp, sürükleyerek götürürek yaralanmasına neden olan 66 yaşındaki M.B. jandarma tarafından gözaltına alındı.

Dün öğle saatlerinde, Zeytinalanı Mahallesi’nde, bir köpeğin 48 K 5666 plakalı otomobilin arkasına iple bağlanarak, sürüklendiğini görenler dehşete düşmüştü.

kopegi-otomobilin-arkasina-baglayarak-iskence-etmenin-cezasi-300-lira

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çevredekiler o anları bir yandan cep telefonları ile görüntülerken, bir yandan da otomobili durdurdu. Otomobilin arkasında sürüklenen ve vücudunda yaralar oluşan ‘Panter’ adlı köpek kurtarıldı. Olay yerine jandarma çağrılırken, durum Ortaca Hayvan Dostları Derneği  (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen’e bildirildi. Bitkin haldeki köpek veterinere götürülerek gerekli tedavisi yapıldı. Hayvan, HAYDOS Barınağı’nda koruma altına alındı.

yurek-parcalayan-goruntuler-bayram-gunu-iskence-9385477

Jandarma köpeğin sahibi M.B.’yi gözaltına aldı. Köyceğiz İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülüp, ifadesine başvurulan M.B.’ye Kabahatler Kanunu’na göre 300 lira para cezası kesildi. M.B., jandarmadaki işlemlerinin ardından savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, koruma altına alınan köpeğin yaşadıkları nedeniyle çok ürkek olduğunu belirterek şöyle dedi:

Köpeği Otomobilin Arkasına Bağlayarak İşkence Etmenin Cezası 300 Lira!

“Su sesinden bile korkuyor. Düne göre çok daha iyi. Biraz daha kendine güveni geldi. Yanında biz de ani hareketten çekiniyoruz. Çünkü gerçekten çok korkuyor. Gençlerin durumu bize bildirmesinden önce uzun süre asfaltta sürüklendiğini tahmin ediyorum. Çünkü yarası çok derin. Sürtünmeden dolayı yanıklar var. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na bir kez daha sesleniyorum. Artık yasa çıksın ve hayvanlara işkence yapanlara para cezası değil hapis cezası verilsin. Basit bir ceza ile kurtulmasın.”

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Muğla’da Dehşete Düşüren İşkence: Köpeği Aracın Arkasına Bağlayıp Sürükledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diyanetten Tartışma Yaratacak Program Kedi Köpek Beslemek Haram

Diyanetten Tartışma Yaratacak Program: Kedi, Köpek Beslemek Haram

Tekirdağ’da Su Samuru İşyerinin Bahçesine Girdiöç

Tekirdağ’da Su Samuru İşyerinin Bahçesine Girdi