in

Köpeği Öldüren Komşuya 2 Bin TL Ceza

Trabzon’da Hanife Ş. ve Ali İhsan K. adlı iki komşu hayvanları yüzünden adliyelik oldu. Savcı, ikisi hakkında da hapis istemiyle dava açtı. Mahkeme, komşusunun köpeğini av tüfeğiyle vurarak öldüren Ali İhsan K.’ya 2 bin lira para cezası verdi, köpeği serbest bırakan kadın ise beraat etti.

Trabzon‘un Yalıncak Mahallesi’nde yaşayan Hanife Ş., köpeğini öldüren komşusu Ali İhsan K.’yı jandarmaya şikayet etti. Ali İhsan K. ise 8 tavuğunu yediğini ileri sürdüğü köpeğin sahibi Hanife Ş.’den şikayetçi oldu. Hanife Ş. ifadesinden, “Sabah tüfek sesiyle uyandım. Camdan bakınca, komşumun köpeğimi bahçemde vurduğunu gördüm. Yaralı olarak kaçan köpek havlıyordu. Komşumun tavuklarını benim köpeğim değil sansar yemiştir” dedi. İki yıldır köpek beslediğini belirten Hanife Ş. komşusunun öldürdüğü köpeğin para ile satın alınamayacağını söyledi.

köpek 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Habertürk‘ten Enis Yıldırım’ın haberine göre Ali İhsan K. ise “Daha önce görmediğim köpeğin ağzında tavuğumu görünce tüfeğimi ateşledim. Cama çıkan komşuma köpeğin kimin olduğunu sordum. O da bana ‘Ellerin kırılsın’ gibi sözler sarf etti. Ben köpeğin komşumun olduğunu anlamadım. Tavuklarımı daha önce çakal ve sansar yediğini düşündüm. Ama tavuklarımdan birini köpeğin ağzında gördüm. Köpeği başıboş bırakarak bana zarar veren komşumdan şikayetçiyim” dedi.

SAVCI İKİ KOMŞUYA HAPİS İSTEDİ

Soruşturmanın ardından hayvanı tehlike yaratabilecek şekilde serbest bıraktığı gerekçesiyle Hanife Ş. hakkında 6 ay hapis ve adli para cezası, Ali İhsan K. hakkında ise haksız yere sahipli hayvanı öldürdüğü için 4 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

2247223 a72ff256d0eb388782c5f6df2f801604

VURANA CEZA, SERBEST BIRAKANA BERAAT

Trabzon 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada karar çıktı. Köpeği serbest bırakan Hanife Ş.’nin beraatine karar veren mahkeme, Ali İhsan K.’yı 2 bin TL para cezasına çarptırdı. Bu parayı 10 eşit taksitte ödemesine karar verilen Ali İhsan K.’nın av tüfeğine de el konuldu.

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otobüsteki Yolcuya Teki Veren Vicdan Köpek 350 Gram Esrar Yakalattıöç

Otobüsteki Yolcuya Tepki Veren ‘Vicdan’ Köpek 350 Gram Esrar Yakalattı

Çaykur Rizespor Balıkesirspor Baltok Maçının Sevimli Konuğuöç

Çaykur Rizespor – Balıkesirspor Baltok Maçının Sevimli Konuğu