in

Köpeği Köprüden Attı, 469.00 TL Cezayla Kurtuldu!

Erzurum Oltu’da bir köpeği döverek bayılttıktan sonra, köprüden aşağı atan şahısla ilgili HAYTAP ve hayvanseverler hukuki mücadele başlatmışlardı. Çabalar her ne kadar istenildiği gibi sonuç vermese de, şahıs hakkında idari para cezası kesildi. Köpeğin ölümüne sebep olan şahıs, 469.00 TL gibi cüzi bir miktar cezayla kurtuldu.
Erzurum-Oltuda-Basin-Hayvanlara-Korku-Sacti-Ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Erzurum Oltu İlçesinde bir köpeğin köprüden atılması ile ilgili yaşanan olayla ilgili, Oltu Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından açıklanan kararda, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 14/e maddesini ihlalden dolayı aynı kanunun 28/14 maddesi gereğince 469.00 TL idari para cezası verilmiştir.” ifadesi yer aldı.

Olayla ilgili sosyal medya verilen tepkiler para cezasının yetersiz olduğu hususunda birleşiyor. Hayvan haklarını koruyan kapsamlı bir yasa olmaması ve kabahat olarak sayılması nedeniyle ceza oranları oldukça düşük. Erzurum Oltu İlçesinde bir köpeğin köprüden atılması ile ilgili yaşanan acı olayla ilgili takiplerin ufak da olsa sonuç vermesi ve Kaymakamlık tarafından tutanakla tespit edilen kişinin ceza alması ise kıymetini kaybetmiyor. Kişisel ve toplumsal her türlü hayvan hakları ihlali karşısında tepkimizi dile getirmemiz ve cezaların uygulanmasını sağlamamız gerekiyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

selfie gercek ajanimo 2 1

Selfie’lerin Altında Yatan Acı Gerçek

hüzün esen ajanimo1

Evini Satıp Sokak Hayvanları için Barınak Kurdu