in

Köpeği Kamyonun Arkasına Bağlayarak Sürükleyen Sürücüden Skandal İfade: “Köpekleri Dağlık Yerlerden Toplayıp Satıyorum”

Mersin’in Anamur ilçesinde, köpeği kamyonunun arkasına bağlayarak sürüklediği iddiasıyla gözaltına alınan şoför, hayvanın aracın kasasından atladığını, bağlı olduğu için de sürüklendiğini iddia etti. Köpeğin tedavisi sürerken, hakkında adli soruşturma başlatılan şoför, serbest bırakıldı.

Anamur- Gazipaşa yolunda Sadık Yanmaz (53) yönetimindeki 33 B 0748 plakalı kamyonun arkasına bağladığı köpeği yolda sürüklediğini gören diğer sürücüler, jandarmaya haber verdi. İhbar üzerine ekipler, kamyonu Ören Kavşağı’nda durdurdu. Ağır yaralı olan köpek, tedavi için hayvan barınağına götürülürken, kamyonun kasasında 13 köpek daha taşındığı belirlendi. Kamyon şoförü Sadık Yanmaz ise gözaltına alındı.

kopegi kamyonla surukledigi iddia edilen sofor kasadan atlamis 8522 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 Sürücü Yanmaz, ifadesinde köpekleri Mersin’in dağlık yerlerinden toplayarak, üretilip yavrularını satmak için Antalya’ya götürdüğünü, kasıtlı olarak sürüklemediğini söyledi. Bu durumun yüklemeyi yapan kişinin ihmalinden kaynaklandığını belirten Yanmaz, “Köpek kamyonun kasasından atlamış, iple bağlı olduğu için de sürüklenmiş. Bu duruma ben de çok üzüldüm” dedi.

kopegi kamyonla surukledigi iddia edilen sofor kasadan atlamis 8522 dhaphoto4

Jandarma, kamyonda bulunan 13 köpeği de Mersin Büyükşehir Belediyesi Bozyazı Hayvan Barınağı’na teslim etti. Yanmaz’a eksik evrak ve hayvan taşıma yetkisinin bulunmaması nedeniyle Anamur İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 4 ayrı ceza yazıldı. Hakkında adli soruşturma da başlatılan Yanmaz, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eylülç

Hakimin, Eylül İsyanı: Önce Hayvandan Başlıyorlar Sonra İnsana Yöneliyorlar

Kapanla Yakalanan Tilki Sopayla Dövüldükten Sonra Öldü Sanılarak Bırakıldıöç

Kapanla Yakalanan Tilki, Sopayla Dövüldükten Sonra ‘Öldü’ Sanılarak Bırakıldı