Köpeği Boğan ve Bütün Canlıları Bu Hale Sokacağını Yazan Cani Gözaltında!

Erzincan’da bir köpeği traktör römorkuna asarak sosyal medyada paylaşan ve fotoğrafa “Bundan sonra burada yakaladığım bütün canlıları bu hale” yazan cani gözaltına alındı.

Erzincan’ın Tercan ilçesine bağlı Çadırkaya Beldesinde; B.B., isimli bir cani sosyal medya hesabında traktör römorkuna asılı halde bir köpeğin fotoğrafını paylaştı.

BÜTÜN CANLILARI ÖLDÜRECEĞİNİ SÖYLEDİ

Fotoğrafın üzerinde ise “Bundan sonra burada yakaladığım bütün canlıları bu hale. “ şeklinde yazı yazdı. Paylaşım kısa sürede yayılarak insanların tepkisine neden oldu. Hayvanseverler konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından İçişleri Bakanlığı, Erzincan Valiliği ve savcılıklara tweet etiketi yaparak suç duyurusunda bulundular.

Konu üzerine hemen harekete geçen güvenlik güçleri şüpheli şahsı gözaltına aldı. Tahkikat devam ediyor.

“VİCDANIN KABUL EDEMEYECEĞİ OLAY!”

Tercan ilçesine bağlı Çadırkaya Köyünde yaşanan olayla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “Çadırkaya Beldemizde gerçekleşen hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği olay, fotoğraflar ve failleri hakkında güvenlik güçlerimiz gereğini yapmaktadır. Hayvanlara kötü muamele edilemez veya zalimce davranışlarda bulunulamaz. Hayvanların ölüsüne de saygı göstermek gerekir.” ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlar ‘Suç’ Diyor, FBI Araştırmaları ‘Azılı Suç’ Diyor; Fakat Yasa Hala ‘Kabahat’ Diyor…

Sandalyesine Oturanları Kibarca Kovan Kedi

16

Yaban Hayatının En İlginç Hayvan Fotoğrafları