in ,

Köpeğe Sıcak Su Döken Güvenlik Görevlisinden T.C.’nin Adaleti İle Dalga Geçen Savunma: Korktuğum İçin Sıcak Su Döktüm

Adalet suçluyu mu yoksa masumu mu korur? Adana’da ısıttığı suyu, sitenin baktığı köpeğinin üzerine döken özel güvenlik görevlisi adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Şahsın ifadesinde, “Ben köpeklerden korkuyorum. İşe gelirken bana birkaç defa da saldırmıştı. Onu korkutmak amaçlı su döktüm” dediği öğrenildi. Bu durumda herkes duygularıyla hareket ederek herkese her şey yapma hakkına mı sahip?

Olay, 22 Ağustos’ta merkez Çukurova ilçesine bağlı Esentepe Mahallesi’ndeki bir sitenin önünde meydana geldi. Güvenlik görevlisi M.E.K.’nin güvenlik kulübesindeki ocakta suyu ısıtıp daha sonra sessizce giderek yatan köpeğin üzerine döktüğü, yanan köpeğin ise can havliyle kaçtığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Bunun üzerine site yönetimi M.E.K.’nin işine son verdi.

Guvenlik Gorevlisi Kaynattigi Sicak Suyu Evsiz Kopegin Ustune Doktu 7

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Olayın sosyal medyada yayılması üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, güvenlik görevlisi M.E.K.’yı her yerde aramaya başladı. Yapılan çalışmada şüpheli M.E.K. Gürselpaşa Mahallesi’nde ağabeyinin evinde gözaltına alındı.

Sokak kopeginden korktugu icin kaynar su dokmus 2 1

Köpekten Korktuğu İçin Kaynar Su Dökmüş!

Emniyetteki işlemleri tamamlan M.E.K. adliyeye sevk edildi. Zanlı adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Zanlının ifadesinde ise “Ben köpeklerden korkuyorum. Bu köpek de işe gelirken bana birkaç kez saldırdı. Ben de köpeği korkutup buradan uzaklaştırmak için üzerine su döktüm” dediği öğrenildi.

Sokak kopeginden korktugu icin kaynar su dokmus 1

Adalet Masumu mu Yoksa Suçluyu mu Korur?

Korkak bir insan nasıl güvenlik görevlisi olabilir? Para verip sertifika satın alanlar mı güvenliği sağlayacak! Diyelim korkuyor, suyu kaynatıp uyumakta olan bir köpeğin üstüne dökmek için korkularımız mazeret olabilir mi? O zaman birileri de adalet duygumuzu incittiği için bu kişiye hapis cezası vermeyen hakim uyurken aynı çaydanlıkla suyu kaynatıp başından aşağıya dökerse bunu da normal mi kabul edeceğiz? O kişi hapis cezası almayacak mı, tedavi edilmeyecek mi? Ortada planlanmış bir saldırı var denilmeyecek mi?  Sonuçta güvenlik görevlisinin duyguları güçlü bir mazeretse bunu yapan kişinin incinen duyguları çok daha güçlü bir mazeret olarak görülmeyecek mi? Bu durumda herkes duygularıyla hareket ederek herkese her şey yapma hakkına mı sahip olacak? Adalet masumu mu, suçluyu mu koruyacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Egitmenin Elini Isiran Timsah Darthgatora Ne Olacak1

Eğitmenin Elini Isıran Timsah Darthgator’a Ne Olacak ?

Mileyha Kus Cennetinde Kus Gozlem Etkinligi 2

Mileyha Kuş Cenneti’nde Kuş Gözlem Etkinliği