in

Köpeğe ‘Kötü Muamele’ye Çifte Ceza

Marmaris’te kötü şartlarda bakıldığı öne sürülen köpek, hayvanseverlerin şikayeti üzerine jandarma ekiplerince sahibinden alındı. Ayrıca köpeğin sahibine 2 bin lira para cezası kesildi.

marmarisköpek-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Marmaris Hayvanları Koruma Derneği, Hisarönü Mahallesi’nde bir köpeğe kötü şartlarda bakıldığı öne sürerek kaymakamlığa şikayetçi oldu. Bunun üzerine harekete geçen jandarma, Köpeğin sahibini hayvan bakmaktan men etti, 2 bin lira idari para cezası kesti. Sahibinden alınan köpek Marmaris Hayvan Barınağı’na götürüldü.

Marmaris Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Tülay Yıldız, “Hisarönü mahallesinde sürekli mama götürdüğümüz bir yerde, bahçe içinde sürekli bağlı bir köpek gördük. Uzun zaman köpeğin aynı halde olduğunu izledik. Sahipleri ilçe merkezine taşınmış. Köpeği sürekli bahçelerinde bağlı olarak tutuyorlardı. Tespitlerimiz üzerine kaymakamlık veterinerine gidip tespitte bulunduk. Hayvanın yaşama şartları çok kötü durumdaydı. Bunun üzerine veterinerler köpeğin alınması ve sahibine ceza kesilmesi için bir tutanak tuttular. Yazışmalar üzerine kaymakamlık geçtiğimiz günlerde köpeğin alınması yönünde bir karar aldı. İlçe Jandarma ekipleriyle giderek hayvanı aldık. Sürekli bağlı kaldığı için biraz yabani. Şu an barınağa her gelen hayvan gibi karantina bölgesinde tutuluyor. Bir müddet sonra gönüllü annelerimizle ismini ‘Mayıs’ koyduğumuz köpeğimize eğitim vermeye başlayacağız. Umuyorum bir yıl içerisinde de sahiplendirmiş olacağız” dedi.

Onlarında can taşıdığını vurgulayan Yıldız, “İnsanlar bunlar sadece köpek. Bunu bağlar bir kuru ekmek ve su verir bakarım’ diye düşünüyorlar. Onların da bir canı var. Ayriyetten hayvan sahiplerinin de sorumlulukları var. İlk olarak aşılarını tamamlatacak sonrasında ise her şartta onun rahatı ve bakımı için gereken tüm önlemleri alacaklar. Ayıca, doğurtmak istiyorsa bunu belediye veterinerine kaydettirdikten sonra yapacak. Bebekleri de kayıt altında sahiplendirecek” dedi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çanakkale ajanimo1

Anne Kedi Yavrusu için Oteli Seferber Etti

hindistan ajanimo2

Hindistan’da Sığırlar Arasında Güzellik Yarışması Düzenlendi