in

Köpeğe Eziyet Eden Zanlıya ‘99 Soruda Hayvan Hakları’ Okuma Şartıyla Af

İstanbul’un Beykoz ilçesinde bir sokak köpeğine eziyet eden ve hakkında şikâyette bulunulan kahvehane işletmecisine “99 Soruda Hayvan Hakları” kitabını okuma cezası verildi.

İstanbul’un Beykoz ilçesinde bir sokak köpeğine eziyet eden ve hakkında şikâyette bulunulan kahvehane işletmecisine “99 Soruda Hayvan Hakları” kitabını okuma cezası verildi.

Unknown 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Öğrenciye hakaret ve tehdit

Beykoz merkezde geçen ağustos ayının başlarında yaşanan olayda, Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gören bir kadın öğrenci, evinin sokağında bir köpeğe eziyet edildiğini gördü. Olaya kayıtsız kalmayarak müdahale eden kadın öğrenci, köpeğe işkence eden kahvehane işletmecisi şahsı uyardı. Şahıs ise kadın öğrencinin üstüne yürüyüp, hakaret ve tehditler savurdu.

Bunun üzerine kadın öğrenci Beykoz Polis Merkezi’ne giderek şahıs hakkında şikâyette bulundu. Ancak hukuk okuyan kadın öğrenci, ceza hukukunda bazı suçlarda devre konulan uzlaşma usulüne başvurarak, şahısla belirli şartlar altında uzlaşacağını belirtti.

Öğrencinin şartları ise, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkanı Avukat Ahmet Kemal Şenpolat’ın kaleme aldığı “99 Soruda Hayvan Hakları” adlı kitabı okuması, kendi işlettiği kahvede kitabın içeriği hakkında kısa bir sunum yapması ve işletmenin sunum günü elde edeceği geliri Hayvan Hakları Federasyonu’na bağışlaması yönünde oldu.

Öğrencinin şartlarını kabul eden şahıs, sunumu 30 eylül cumartesi günü saat 13.00’da Beykoz Merkez Mahallesi’nde bulunan Kadınlar Kahvesi’nde gerçekleştirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

keciye tecavüz

Keçiye Tecavüz Ederken Yakalandı, “700 Liraya Alayım, Konu Kapansın” Dedi

Attachment

Köpeklerde Mevsimsel Tüy Dökme