in

Konya’da Köpeği Av Tüfeği ile Öldürüp Çöpe Atan Adam Yakalandı

Konya’da geçtiğimiz gün tüfekle vurulan köpeğin katili yakalandı. Dişi köpeğine yaklaştığı için vurulduğu iddiasını yalanlayan katil, köpeği çocuğuna saldırdığı için vurduğunu söyledi!

Olay, 4 Ağustos günü saat 18.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Horozluhan Mahallesi’nde meydana geldi. Sanayi sitesi içerisinde 4 yaşlarındaki bir sokak köpeğinin tüfekle vurularak öldürülmesi ile ilgili yapılan ihbar üzerine polis çalışma başlatmıştı. Köpeğin sanayi içindeki bir esnaf tarafından dişi köpeğine yaklaştığı için vurulduğu öne sürülmüştü.
Konya'da Köpeği Av Tüfeği ile Öldürüp Çöpe Atan Adam Yakalandı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Polisin araştırması sonrası köpeği sanayi sitesinde havalandırma boruları yapan bir işyerini işleten Süleyman K.’nın öldürdüğü belirlendi.
Gözaltına alınarak polis merkezine götürülen Süleyman K.’nın buradaki ifadesinde, “İşyerimdeyken dışarıda oynayan çocuğumun bağırdığını duydum. Dışarı çıkarken çocuğum içeri kaçıyordu. Köpeğin saldırdığını söyleyince bende dışarı çıkıp köpeği kovaladım. Oğlum yine kapıda oynarken köpek yeniden oğluma saldırdı. Bende ruhsatsız av tüfeğim ile köpeğe ateş ettim. Sonra köpek yere düşüp öldü. Bende ortada kalmasın diye çöpün yanına bıraktım. Ben keyfi olarak durduk yere köpeği öldürmedim. Çocuğumuza zarar vermesin diye ateş ettim” dediği öğrenildi.
598ac617ae78491070998045
Genel güvenliği kasten tehlikeye sokulması ve Hayvan Hakları Koruma Kanunu’na aykırı davranmak suçundan hakkında işlem başlatılan Süleyman K. ise alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Dişi Köpeklerine Yaklaştığı için Bir Köpeği Vurarak Öldürdüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mexico Cityden Örnek Karar Yunusların Esaretine Son Veriliyoröç

Mexico City’den Örnek Karar: Yunusların Esaretine Son Veriliyor

Kentsel Dönüşüm Kirpileri Yuvalarından Ettiöç

Kentsel Dönüşüm Kirpileri Yuvalarından Etti