in

Konyaaltı Belediyesi’nden Barınakta Kış Uygulaması

Barınaktaki hayvanları soğuktan korumak amacıyla Antalya Konyaaltı Belediyesi kış uygulamasına geçti.

barinak2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Soğuyan havalar herkes gibi sokak hayvanlarını da olumsuz etkiliyor. Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi soğuyan havalara karşın bir dizi koruyucu tedbirler aldı. Barınakta yaşayan sokak hayvanları, elektrikli ısıtıcılar ve altlarına serilen halılarla soğuktan korunuyor.

barinak4

Barınağın nüfusuna dahil edilen her sokak hayvanı ilk olarak sağlık kontrollerinden geçiriliyor. Kış aylarında daha sık rastlanan hastalıklara karşı hayvanlar aşılanıyor. Yapılan tahliller sonrasında ise kendilerine ayrılan özel ısıtıcılı odalarda sahiplendirme programı kapsamında misafir ediliyor.

barinakkonusma

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde barınan kedi ve köpekleri, soğuyan havalara karşı ısıtıcılı odalara aldıklarını söyledi. 16 derecenin altında otomatik çalışan ısıtıcılarla hayvanları soğuktan koruduklarını dile getiren Başkan Böcek, bununla birlikte yataklarını da halı ile örterek sıcak bir yuva sağladıklarını bildirdi. Sahiplendirme programı kapsamında barınakta misafir edilen hayvanların sağlık durumunun oldukça iyi olduğunu ifade eden Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nin mesai saatleri içinde vatandaşların da ziyaretine açık olduğunu bildirdi.

barinakon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

japonya ölü balık ö ç

Japonya’da Bir Park İlgi Çekmek için Buz Pistinde 5 Bin Balığı Dondurdu!

tüysüz kedi ö.ç

700 Dolar Verip Tüysüz Diye Aldığı Kedi Tüylü Çıktı!