in ,

Konya Belediyesi’nden Manavgat’a Hayvan Ambulansı ve Veteriner Hekim Desteği

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yaralı veya yardıma muhtaç sokak hayvanlarına acil müdahalede kullandığı tam teşekküllü hayvan ambulansı “Canbulan”, Manavgat’taki orman yangınında yaralı olarak kurtulan hayvanların bakım ve tedavisinde koordinasyonu sağlıyor.

Konya’da yaralı ve yardıma muhtaç sokak hayvanlarına acil müdahale hizmetinde bulunmak amacıyla Konya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu tam teşekküllü hayvan ambulansı “Canbulan” Manavgat’taki ciğerleri yakan yangında sağ kalan yaralı hayvanların hayata tutunmasına yardımcı oluyor.

Canbulan Yangindan Zarar Goren Hayvanlarin Yarasini Sariyor1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya olarak 22 araç ve 49 personelle yangın bölgelerinde canla başla mücadele ettiklerini belirterek, “Bölgeden istenen destek malzemelerini temin edip gönderiyoruz. Özellikle Canbulan yangında yaralanan dilsiz canlıların tedavisi için bölgede veteriner ekiplerimizle birlikte koordinasyonu sağlıyor. Allah, tüm ekiplerimizin yardımcısı olsun. Yaraları hep birlikte saracağız inşallah” şeklinde konuştu.

Canbulan Yangindan Zarar Goren Hayvanlarin Yarasini Sariyor2

İlk Müdahale Yapılabilecek Şekilde İlaçlar ve Tıbbi Malzemeler Mevcut

Yangın bölgesinde; evcil hayvanlar, yaban hayvanları, sokak hayvanları ve çiftlik hayvanlarından yangında zarar görenlere acil müdahale ve destek faaliyetlerini sürdüren “Canbulan” içerisinde; defibrilatör cihazı, oksijen vakum sistemi, mekanik ventilasyon ve aspirasyon cihazı, yoğun bakım kuvözü, hasta başı monitörü ile birlikte hayvanlara acil durumlar için ilk müdahale yapılabilecek şekilde ilaçlar ve tıbbi malzemeler mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hasta yaban kecisini 3 kilometre sirtlarinda tasidilar 3 .jpg

Yaralı Dağ Keçisini 3 Kilometre Sırtlarında Taşıdılar

Yasam Hakkina Saygili Pursaklar Belediyesinden Yangin Bolgelerine Ornek Davranis1 1

Pursaklar Belediyesi, Veteriner Hekimlerini Manavgat’a Gönderdi