in

AHBAP Konya’dan Sokak Hayvanları İçin İyilik Hareketi

Yaptıkları iyilik hareketleri ile tüm Türkiye’nin beğenisini kazanan AHBAP Platformu, sokaktaki canlarımızı da unutmuyor.

Sevgi, saygı ve paylaşma hissini günümüze uyarlayarak sosyal medyada papatya gibi açan yardımlaşma platformu olan Ahbap; iyiliğin, güzel yürekli gençlerin çabalarıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştığı muazzam bir hareket haline dönüştü.

konyaahbap 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ünlü Sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan ve bugüne kadar yüzlerce kişiye elini uzatan AHBAP, hayvanlara karşı da duyarlı davranışı ile gönülleri fethediyor. Geçtiğimiz hafta Trabzon’da yüzerek özgürlüğe kaçmaya çalışan danayı satın alan AHBAP Platformu, bu sefer de Konya’da sokaktaki dostlarımız için etkinlik gerçekleştirdi.

konyaahbap 3

ajanimo’ya konuşan AHBAP Konya’dan Halil İbrahim Altan, “Coğrafyamızda görülen, canlarımızın su kaplarını tekmelenmesi, yavrularımızın patilerinin kesilmesi görüntüleri tüm kamuoyu vicdanının olduğu gibi, bizi de derinden yaraladı.

Daha önce Mevlana Doğayı ve Hayvanları Sevenler Derneği (HAYDOSEV) ile bakıma muhtaç hayvanlarımıza kitap okuma, rahatlatıcı müzikler dinletme gibi ortak ortak etkinliklerimiz de olmuştu.

Mama ve su kabı etkinliğimiz izinlerin alınması, kapların hazırlanması gibi iki aylık bir süreci kapsamaktadır. İlgili makamların ve Veteriner Hekimlerin de görüşleri alınarak şehrin 8 farklı noktasına mama ve su kabımızı yerleştirdik. O mahalde bulunan Ahbaplarımızın da periyodik olarak kontrollerini (temizlenmesi, mama ve su takviyesinin) sağlaması adına görevlendirdik.

Böylece farkındalık oluşturmaya çalıştık ve çok güzel tepkiler aldık. Çünkü Ahbapın ruhunda hayvan sevgisi var.” diye konuştu.

konyaahbap 5

Veteriner Hekimlerin de görüşleri alınarak şehrin 8 farklı noktasına mama ve su kabımızı yerleştirildi.

konyaahbap 4

Konya Ahbaplılar hazırladıkları kapların periyodik olarak kontrollerini de(temizlenmesi, mama ve su takviyesinin) sağlıyor.

konyaahbap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alkollu faytoncunun urken ati

Alkollü Faytoncunun Ürken ‘Atı’ Ortalığı Birbirine Kattı: At Otomobilin Üzerine Çıktı

Yaralı eşeğe sahip çıktılaröç

Yol Kenarına Atılan Yaralı Eşek İki Kardeş Tarafından Kurtarıldı