in

Komşusuna İnat ‘Kara Şimşek’e Kimlik Çıkarttı

Nevşehir’in Avanos ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Ahmet Çöler, komşusunun “anırıyor ve bizi rahatsız ediyor” diyerek zabıtaya şikayet ettiği eşeğine kimlik çıkarttı.

Avanos, Yukarı Mahalle’de ikamet eden Ahmet Çöler, yıllardır bahçe işlerinde kullandığı “Kara Şimşek” adlı eşeğini müstakil evinde besliyor. Çöler’in uzun yıllardır beslediği eşeği hakkında, komşusu “anırıyor ve bizi rahatsız ediyor” diyerek şikayette bulundu. Bunun üzerine Avanos İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvuran Çöler, “5002171” sıra sayısı ile eşeğe kimlik çıkardı.

eşek-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İlçede önceki yıllarda her evin bahçesinde bir eşek olduğunu belirten Çöler, “su meselesi” nedeniyle araları açık olan bir komşusunun, eşeği için belediyeye şikayette bulunduğunu anlattı.

Şikayet üzerine hayvan hakları savunucuları ve hayvanseverlerle bilgi alışverişinde bulunduğunu anlatan Çöler, “5199 sayılı Hayvan Hakları Koruma Kanununu incelediler. Müstakil evimde eşek beslemenin bir mahsuru olmadığını öğrendim. Kanuni yollarla eşeğe kimlik çıkarttım” dedi.

Eşeğinin sesinden rahatsız olan komşusuna da seslenen Çöler, “Gücüm yettiğince topraktan kopmayacağım. Dede mirası olan bağımı emektar merkebimle işlemeye devam edeceğim. Belediye ve Tarım İlçe Müdürlüğüne başvurumu ve kayıt işlemlerimi yaptım. Bu hayvanı müstakil evimde beslememe bir mani yok. Hayvanların doğası gereğince köpek havlar, horoz öter, eşek ise anırır.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

goril ajanimo1

Yanına Çocuk Düşen Goril Öldürüldü

hanako ajanimo1

Dünyanın En Yalnız Fili ‘Hanako’ Yaşama Veda Etti