in

Koli Bantlı İşkenceci Gözaltında, Yavru Kedi Yeni Yuvasında

Yavru bir kediyi koli bandıyla sararak işkence yapan şahısların savcılık tarafından ifadeleri alındı. İşkence gören kediye el konuldu. Bir vatandaş tarafından sahiplenen kedi artık emin ellerde.

Çanakkale’de bir kediyi koli bandıyla sararak görüntülerini sosyal medyada paylaşan iki kişi, yapılan suç duyurusu üzerine gözaltına alındı. Hayvan Barınağı’na teslim edilen kedi ise Aylin Yılmaz isimli yaşam savunucusu tarafından sahiplenildi.

yavru-kediyi-bantlay-be0f7f3ca72e515f4cd1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çanakkale’de bir kediyi koli bandıyla sararak görüntülerini paylaştıkları öne sürülen A. E. A ile U. G isimli kişiler, yapılan suç duyurusu üzerine polis tarafından gözaltına alındı.

Kediyi, A.E.A isimli kişinin koli bandı ile sardığı ve Japonya’daki bir şakadan yola çıkarak bunu yaptığı belirtildi. Arkadaşı U.G’nin de o anları cep telefonu ile görüntüleyerek sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

bantla-iskence-kedi

Çanakkale Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Şerife Yıldız, kedinin bantlanarak işkenceye maruz kalması olayı hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri de harekete geçti. Adres tespitinin ardından ekipler Cevatpaşa Mahallesi Piri Reis Sokaktaki eve giderek A.E.A’dan kediyi teslim aldı.

Çanakkale Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde sağlık kontrolünden geçirilen iki genç ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

koibantiylasarilankedi-1

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri kediyi Çanakkale Belediyesi Hayvan Bakım, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim etti. A.E.A’ya da 546 TL idari para cezası kesildi. Kuaför Aylin Yılmaz barınağa gelerek işkence gören kedinin bakımını üstlendi.

Kediyle fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan Aylin Yılmaz fotoğrafa ‘‘Yoldayiz geliyoruz emin ellerde artIk ama çok titriyor kuzum’’ notunu düştü.

15894375_1501408589873470_585673677292267706_n

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi fare

Farelerin Kedi Korkusunu Yenen Bakteri

fildisiajanimo

Çin’den “Tarihi” Karar: Fildişi Ticareti Yasaklanıyor