in

Kocası Tarafından Öldürülen Diyetisyenin Kedileri Öksüz Kaldı

Antalya’da doktor eşi tarafından tabancayla vurularak öldürülen diyetisyen Gamze Kaçar Bozkurt’un henüz yavruyken sokakta bulup baktığı 9 yaşındaki üç kedisi ile köpeği öksüz kaldı.

Geçtiğimiz hafta Kepez ilçesi Fabrikalar Mahallesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yusuf Onur Kaan Bozkurt (58), eşi Uzman Diyetisyen Gamze Kaçar Bozkurt’u (38) silahla vurarak öldürdükten sonra aynı silahla yaşamına son vermişti. Türkiye’yi yasa boğan olayın ardından Gamze Kaçar Bozkurt’un ardında gözü yaşlı ailesi ve 9 yıl önce İstanbul’da sokakta bulup sahiplendiği 3 kedisi ile köpeği kaldı. Kedi ve köpeklerin sahiplendirilmesi için arkadaşı Jale Ünsal devreye girerek, sosyal medyadan ilanlar paylaştı.

Kocasi Tarafindan Oldurulen Diyetisyenin Kedileri Oksuz Kaldi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Çok paramız olsa da barınak yapıp onları kurtarsak derdi”


Gamze Bozkurt’un arkadaşı Jale Ünsal, 15 senedir Antalya’da hayvan sahiplendirdiğini ve bu sayede kendisiyle çok eski bir tanışma hikayesi olduğunu söyledi. Ünsal, “Hayvanlara acayip şekilde çok düşkündü. ‘Çok paramız olsa da barınak gibi bir şey yapıp kurtarsak onları Jale abla’ derdi. Tüm hayvanseverler böyle düşünür, o da öyleydi” dedi.

“Birazcık acın hafifler’ diyerek köpeği vermiştim”


Gamze Bozkurt’un bir köpeği ölünce çok üzüldüğünü ve bunun üzerine ona bir köpek sahiplendirdiğini anlatan Ünsal, “’Birazcık acın hafifler’ diyerek verdim. Onu eski köpeğine benzetti ve sahiplendi. Çok seviyordu. Bir de İstanbul’da sokakta bulduğu 3 yavru kediyi sahiplenmişti. Şu anda 9 yaşındalar. Köpeği hemen arkadaşımıza sahiplendirdik. Kediler için İstanbul ve Antalya’da yuva ilanı açtık. O kadar çok paylaşımlar oldu ki, ünlüler bile paylaştı. 9 yaşında ve cins bir kedi olmayınca inanın sadece iki kişi aradı. Kedilerin durumuna çok üzülen İstanbul Pendik ve Şişli’deki aileler aldı. Diğer kediyi de Antalya’da Gamze’yi tanıyan bir aile alacak. Yarın İstanbul’a gidecek iki kedi, nakilleri ayarlandı. Keşke yavruları da aynı eve sahiplendirseydik ama olmadı” diye konuştu.

Kocasi Tarafindan Oldurulen Diyetisyenin Kedileri Oksuz Kaldi 1

“Beni Merhameti Etkiledi”

Eşinin silahından çıkan kurşunla hayata veda eden Gamze Kaçar Bozkur’t vefatından önce verdiği bir röportajda eşinin hayvan sevgisinden etkilendiğini şu sözlerle belirtmişti, “ Kaan Bey dünyanın en sevecen en babacan adamıdır. O gördüğüm en iyi baba, hayvan sevgisi ise bir başkadır. Benim ona olan aşkımın başlamasında, gelip ayağına yatan sokak kedilerinin ve köpeklerinin payı çok büyük. Bir insanın içindeki güzelliği bizlerden çok hayvanlarının görebildiğini biliyorum. Biz ne zaman dışarı çıksak bir çok kedi ve köpek peşinde dolaşır. Bunların dışında hep zekice espriler yapar hayran olurum. Ayrıca sporda da başarılı, tenis milli takım kaptanlığı geçmişi var. Ben akıllı bir kadınımdır beni Kaan Bey’in zekası be merhameti etkiledi diyebilirim. Ayrıca kendisine fiziksel ve zihinsel olarak iyi bakar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kusadasi Belediyesinden Dikkat Kedi Kopek Cikabilir Tabelasi 2

Kuşadası Belediyesi’nden “Dikkat Kedi-Köpek Çıkabilir” Tabelası

Californiada Dev Yunus Surusu Buyuledi

California’da Dev Yunus Sürüsü Büyüledi