in

Kocaeli’de Köpeği Tüfekle Vurup Öldüren Müezzin Serbest Bırakıldı

Kocaeli’de bir köpeği tüfekle vurarak ölümüne neden olan F.D ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde tavuklarına saldırdığı için bir köpeği tüfekle ateş ederek öldüren F.D., emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. F.D., ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. F.D. hakkında soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Kocaelide Tüfekle Vurulan Köpek Hayatını Kaybetti2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Polis olay yerinde incelemelerde bulunarak, güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Tütünçiftlik Sahil Mescidi’nde gönüllü müezzinlik yaptığı ve aynı zamanda müteahhit olan F.D.’nin ifadesinde, köpeğin tavuklarına saldırdığını, çocuklarını korkuttuğunu belirterek, korkutmak için ateş açtığını, yaralandığını görünce peşinden gitmek istediğini ancak yetişemediğini, pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Körfez İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan, şahsın müftülüğe bağlı kadrolu çalışan olmadığını, zaman zaman namaz kıldıran bir gönüllü olduğunu söyledi. Dinimizde canlıya zarar vermenin hiçbir zaman doğru bulunmadığını belirten Erdoğan, “Bilinmelidir ki bir canlıya zarar vermek dinimizde hiçbir zaman doğru bulunmamıştır. Köpeğe yapılan bu davranış ve kötü muamele dinimizce yasaklanan bir durumdur. Kamuoyunda müezzin olarak tanımlanan bu şahıs müftülüğümüzün kadrolu çalışanı ve müezzini değildir. Kendisi inşaat işleriyle uğraşmaktadır ve adı geçen camimizde zaman zaman namaz kıldıran bir gönüllü müezzindir. Bunu namaz kıldırmasını bilen her vatandaş da yapabilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eyüpkediye tecavüz eden sapik tutuklandi 1

Eyüp’te Kediye Tecavüz Ederek Ölümüne Sebep Olan Sapık Tutuklandı

Yangına Uykuda Yakalanan Aileyi Ölümden Köpekleri Kurtardıöç

Yangına Uykuda Yakalanan Aileyi Ölümden Köpekleri Kurtardı