in

Kocaeli Belediyesi Otobüs Sürücüleri Sokak Hayvanlarını Besleyecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi otobüsü sürücüleri, araçlarında taşıdıkları mamalarla güzergahlarında gördükleri sokak hayvanlarını besliyorlar.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Veteriner Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğü ‘Hayvan Dostu Ulaşım Projesi’ni başlattı. Proje kapsamında UlaşımPark’a ait tüm şoförlere özel paketlerde kedi ve köpek maması verildi. Sürücüler, güzergah üzerinde gördüğü sokak hayvanlarına araçlarına bırakılan mamalardan vererek karınlarını doyuracak. Proje kapsamında otobüslere ‘hayvan dostu ulaşım’ etiketler yapıştırıldı.

Kocaeli Belediyesi Otobüs Sürücüleri Sokak Hayvanlarını Besliyecek2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gerçekleştirilen proje kapsamında sürücülere, bilgilendirme metni de yayımlandı. Yol üzerinde kedi veya köpek gördüğünde aracını güvenli bir yere çekerek araca koyulmuş mamaları hayvanlara vermeleri sürücülerden talep edildi. UlaşımPark yetkilileri, bakıma muhtaç olan kedi veya köpekler ise sürücüler aracılığıyla ise Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü’ne bildirileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıktığı Ağaçtan İnemeyen Kedi Vinçle Kurtarıldıöç

Çıktığı Ağaçtan İnemeyen Kedi Vinçle Kurtarıldı

Soğukta Donmak Üzere Bulduğu Köpeği Kalp Masajı ile Hayata Döndürdüöç

Soğukta Donmak Üzere Bulduğu Köpeği Kalp Masajı ile Hayata Döndürdü