in ,

Kocaali’de Gönülller Besleme Esnasında Çöplükte 17 Köpek Ölüsü Buldu

Sakarya Kocaali‘de dün sokak hayvanlarını beslemeye giden hayvanseverler, çöp yığınları içinde açılmış çukurda 16 köpek ölüsü buldu.

Edinilen bilgiye göre, Sakarya’nın Kocaali ilçesinde dün sokak hayvanlarını beslemek için Kocaali Belediyesi’ne ait atık terfi istasyonu yakınına giden gönüllü hayvanseverler, çöp yığınları içinde açılmış çukurda 16 köpek ölüsü buldu. Çukurun üzerinde ise bir köpeğin başına poşet geçirilmiş şekilde ölmüş olduğunu gördüler.

Sakaryanin Kocaali Ilcesinde Gonullu Hayvanseverler Besleme Esnasinda Coplukte 17 Kopek Olusu Buldu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanları beslemek için giden gönüllü hayvanseverler karşılaştıkları manzara sonucunda hemen telefonları ile görüntü kaydı alıp gerekli kurum ve kuruluşları ihbarda bulundular. Sakarya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Zekiye Güneş Kılcı ise bu şaibeli durum hakkında, “Videodan anladığımız kadarıyla bir kısım ölmüş hayvanlar, belediye çöplüğüne atılmış. Öncelikle burası kim ve kimlerce yapılmış tespit edilmelidir. Şayet bu alan belediye ekiplerince kullanılmaktaysa ekiplerce bu alanın işaretlenmesi kamu sağlığı ve bulaşıcı hastalık riskine karşı kireçlenmesi gibi bir kısım önlemlerin alınması gerekirdi. Son olarak videoda boğulmuş bir köpek görülmektedir. Bu köpeğin kim ve kimlerce öldürüldüğü ve oraya atıldığı araştırılmalıdır. Devlet bu işe daha ciddi ele almadıkça, biz sahada mücadele eden hukukçulardan tecrübelerimizi yasal zemine oturtmamızı istemedikçe, bu ve benzeri olayları yerel yönetimlerin insafına bıraktığı sürece her gün duyduğumuz bu haberle yenileri eklenmeye devam edecektir” açıklamasında bulundu. Bu duruma benzer çok fazla haber olduğunu ve artık yetişemediklerini dile getiren Zekiye Güneş Kılıcı ayrıca, “Saha çalışmalarımız bize her belediyenin sokak hayvanlarına karşı farklı tutumu, bazılarının yük olarak görüp başka belediye ve il sınırları içine atması bize bu işin belediyeler eliyle değil Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından yapılması gerektiğini göstermiştir.” ifadelerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sulama Kanalinda Mahsur Kalan Kopek Kurtarildi

Sulama Kanalında Mahsur Kalan Köpek Kurtarıldı

Trafik Polisinden Icleri Isitan Duyarlilik

Trafik Polisinden İçleri Isıtan Duyarlılık