in

‘Koç Üniversitesi, Hayvanları Kapanla Kampüsten Atıyor’ İddiası

Koç Üniversitesi kampüsünde bulunan hayvanların kapanlarla yakalanarak kampüs dışına atıldığı iddia edildi.

Canlıların yaşam alanının ortasına kampüs yapan Koç Üniversitesi’nin Rumelifeneri Kampüsü’nde  bulunan kedi ve köpeklerin kapanlarla yakalanarak kampüs dışına atıldığı iddia edildi.

‘Koç Üniversitesi Hayvanları Kapanla Kampüsten Atıyor’ İddiası 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Konuyla ilgili BirGün’e konuşan Koç Üniversitesi öğrencisi  Yağmur E., kampüste hayvanın çok az olduğunu belirterek, “Bir gördüğümüz hayvanı bir daha görmüyoruz” dedi.

‘Koç Üniversitesi Hayvanları Kapanla Kampüsten Atıyor’ İddiası 1

“Kampüste tek işi bu olan insanlar var, kamp üsteki hayvanları kapanlarla yakalıyor, saatlerce bekletip dışarı atıyorlar” diyen Yağmur E., “Kapanları son zamanlarda çok sık görmeye başladık. Çalıların arasına saklıyorlar. Perşembe akşamı saatlerce ağlayan kedinin sesi üzerine yurtta kalan bir arkadaşımız yardım istemek için güvenliğe haber verdi ancak haber vermekle hata yaptığını anladık. Güvenlik görevlileri hayvanları dışarı atıyorlar” dedi.

Yağmur E., bu konu hakkında idare ile defalarca görüşüldüğünü ancak  okul yönetiminin, “Okulda hayvanlardan korkan insanların huzuru için bunu yapıyoruz, alerjisi olanlar var” gibi bahaneler sunduğunu belirtti.

Üniversiteye ait barınak olup olmadığını sorduğumu Yağmur E, “Kesinlikle üniversiteye ait bir barınak yok. Yakınımızda Belgrad ormanı var yakaladıkları hayvanları oraya bıraktıklarını düşünüyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Silahla Vurulan Gebe Tilki Hayatını KaybettiÖÇ

Silahla Vurulan Gebe Tilki Hayatını Kaybetti

Denizlide Motosiklete Bağlanarak Sürüklenen Köpek Vatandaşlarca Kurtarıldıöç

Denizli’de Motosiklete Bağlanarak Sürüklenen Köpek Vatandaşlarca Kurtarıldı