in

Koç Burcu Kedi ve Özellikleri

Kedilerin de burcu olur mu demeyin. Sevimli tüy yumakları da insanlarda olduğu gibi farklı özelliklere sahip canlılardır. Ve astrolojiye inananlar için burçlarının özelliklerini taşıyan tepkiler verirler.

Bu aktif mizaçlı, cesur ve maceraperest kedi daima çok hareketlidir. Fiziksel olarak kıvrak ve atletiktir. Diğer kedilere nazaran daha az uyuduğunu, ortalıkta bir oraya bir buraya koşturduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Parçalanmış perdeler, yırtılmış döşemeler, parçalanmış yastıklar ve terliklerle uğraşır durur. Evdeki diğer hayvanlara karşı hoşgörülü değildir. Eğer kuşunuz ya da japon balığınız varsa kedinizden uzak tutsanız iyi edersiniz. Köpeklerle ve diğer kedilerle de iyi anlaştığı söylenemez. Kendi alanına giren kedilere hırıldar ve her yanı savaş izleri ile doludur. Biraz huysuz olabilir.

koc burcu kedisi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sürekli evde vakit geçirmekten hoşlanmaz. Açık alanlarda olmanın özgürlüğünü tercih eder. Her zaman yeni şeyler deneyimleme eğilimindedir. Sahibine her zaman kendisini sevdirmeyebilir. Bunu daha ziyade kendisi istediği zamanlarda yapacaktır. Onu eğitmek zor olabilir. Biraz dik kafalıdır ve başına buyruktur.

Daha çok yanlızlığı tercih eden bu kedi eğer zorla birinin kucağına konmuşsa tüyleri diken diken olur ve büyük olasılıkla da bu durumda agresif tepki verecektir. Fakat yine de havasında olduğunda yeterince sıcak ve şefkatlidir.

Bu kedi tam bir liderdir. Başkasının yörüngesinde ve emrinde olması neredeyse kesinlikle mümkün değildir. Bu kediye adil davranılmalıdır, aksi takdirde egosu büyük yara alır. En zorlayıcı yanı, inatçı olması ve hatalarını sürekli tekrar etmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ebabailkusu 1

‘Ebabil Kuşu’nun Hikayesi

engelsizyasamdernegi dostkopek

Ölüme Terk Edilen Köpek, Engelsiz Yaşam Akademisi’ne ‘Dost’ Oldu