in

Kleopatra Plajı’nda Dev Dalgalarla Beraber 3 Caretta Caretta Sahile Vurdu

Antalya’nın Alanya ilçesinde sabaha kadar süren şiddetli fırtınada ağaçlar ve evlerin çatıları zarar görürken, sahile vuran 1’i ölü 3 caretta caretta dikkat çekti.

Alanya’da dün gece saatlerinde başlayan ve sabaha kadar süren şiddetli fırtına ve yağış ağaçların dallarını kırdı, bazı evlerin çatılarına zarar verdi. Kleopatra Plajı’nda ise fırtınayla birlikte dev dalgaların getirdiği 1’i yavru 3 caretta caretta, sahile vurdu. Caretta carettaların 2’si yetkiler tarafından alınarak İncekum Sahili’ndeki güvenli bölgeye tekrar salınırken, yavru deniz kaplumbağası dalgalara dayanamayıp hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden yavru kaplumbağa ise belediye ekipleri tarafından gömülmek üzere sahilden alındı.

Kleopatra Plajinda Dev Dalgalarla Beraber 3 Caretta Caretta Sahile Vurdu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Yavru kaplumbağanın hayatını kaybettiğini tespit ettik.”

Sahildeki caretta carettaları inceleyen Alanya Belediyesi Veteriner İşler Müdürü Saim Kanlı, duyarlı vatandaşların kendilerine haber verdiğini söyledi. Kanlı, “Bugün sabah yağmurlu bir Alanya sabahında duyarlı vatandaşlarımız bizleri ve doğa koruma müdürlüğünü arayarak deniz kaplumbağalarının sahile vurduğunu söyledi. Bunun üzerine doğa koruma müdürlüğü ile birlikte geldik onları aldık. Daha sakin bir denize bırakmak için aldık ancak bir tane yavru carettanın hayatını kaybettiğini anladık. Sağlığı için belediye veteriner işleri olarak sağlık durumlarına baktık, herhangi bir sağlık sorunları yoktu. Onları normal deniz suyuna bıraktık. Bu dalgaların çok yüksek ve hırçın olmasından kaynaklı. Bu bölgede hayvanlar nefes alamadıkları için karaya vurup oksijen alamadıkları zaman böyle yaparlar. Dalga dindikten sonra tekrar denize girerler. Şimdi normal suya girdiler, yaşamlarına devam edecekler” dedi.

Kleopatra Plajinda Dev Dalgalarla Beraber 3 Caretta Caretta Sahile Vurdu 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yarali ve Hasta Sokak Kopeklerine Pati Kurtaran Yetisiyor

Yaralı ve Hasta Sokak Köpeklerine Pati Kurtaran Yetişiyor

Turkiyede Son 100 Yilda 3 kez Gorulen Kirmizi Listedeki Yakali Toy Kusu Dogaya Salindi

Türkiye’de Son 100 Yılda 3 kez Görülen Kırmızı Listedeki Yakalı Toy Kuşu Doğaya Salındı